„Paryżanie” zmietli Celtic niczym domek z kart

Autor: Karol Brandt | 12.09.2017 22:43 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Czy ktoś zdoła zatrzymać podopiecznych Unaia Emery’ego? Z taką grą będzie o to niezwykle trudno.

Tym razem na drodze rozpędzonego PSG stał Celtic FC, którego trener mocno wierzył w swoich podopiecznych. Jednak wiara nie zawsze czyni cuda, tak było dzisiaj.

W 19. minucie Neymar wykorzystał świetne podanie Rabiota i zrobiło się 1:0. Kilka minut później, Leigh Griffiths spróbował swoich szans z rzutu wolnego, lecz kapitalną interwencją popisał się golkiper przyjezdnych, Alphonse Aréola. W 34. minucie kolejne trafienie dla „Paryżan” zanotował Kylian Mbappé, którego wypatrzył Neymar. W 39. minucie gościom przyznano rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Edinson Cavani.

Po przerwie piłkarze paryskiego klubu nieco zwolnili, wówczas do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy miejscowego Celticu. Wśród gospodarzy tego spotkania najgroźniejszy był dzisiaj Scott Sinclair, który w 64. minucie przegrał walkę o gola z bramkarzem. Młody Francuz miał swój dzień.

W 83. minucie Mikael Lustig wpakował piłkę do własnej bramki, czym zasłużył sobie na reprymendę kolegów z linii defensywnej. Chwilę potem kolejnego gola strzelił Edinson Cavani. Urugwajczyk głową wykorzystał centrę Layvina Kurzawy. Tym samym, piłkarze PSG wracają do domu w fantastycznych humorach.

Celtic FC – Paris Saint-Germain 0:5 (0:3) Neymar 19’, Mbappé 34’, Cavani 39 (k.), 85’, Lustig 83’ (sam.)