Liga Mistrzów: Komplet wyników wtorkowych spotkań fazy grupowej

Autor: Kacper Chwedoruk | 12.09.2017 23:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Pierwszy dzień a już tyle emocji. Viva la Champions League!

Recenzja meczu Manchester United – FC Basel

Recenzja meczu Chelsea FC ­– Qarabağ FK

Recenzja meczu Bayern Monachium – RSC Anderlecht

Recenzja meczu FC Barcelona – Juventus FC

Recenzja meczu Celtic FC – Paris Saint-Germain

Recenzja meczu AS Roma – Atlético Madryt 0:0

Sporting CP odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo z mistrzem Grecji. Olympiakos SFP, po fatalnej pierwszej części spotkania, starał się wrócić do meczu, jednak ostatecznie zabrakło minut. Portugalski zespół już po kwadransie miał dwubramkową zaliczkę, a tuż przed przerwą podwyższył wynik. Klub z Pireusu starał się odpowiedzieć bardzo szybko po zmianie stron, ale efekt końcowy pozostał bez zmian. Grekom udało się zmniejszyć rozmiary porażki w samej końcówce spotkania. Wszystko za sprawą Felipe Pardo, który dwukrotnie pokonał bezradnego Rui Patricio.

Olympiakos SFP – Sporting CP 2:3 (0:3) Pardo 89', 90+3' – Doumbia 2', Martins 13', Fernandes 43'

Drugi zespół z Portugalii, który we wtorkowy wieczór rozgrywał swoje spotkanie, zawiódł. SL Benfica niespodziewanie przegrała na własnym boisku z CSKA. Zespół ze stolicy Rosji kompletnie oddał posiadanie piłki rywalowi, mając go zaledwie 27% w całym spotkaniu. Co prawda, piłkarze Jorgego Jesusa po zmianie stron objęli prowadzenie, jednak radość nie trwała zbyt długo. Trzynaście minut po trafieniu Seferovicia, z rzutu karnego odpowiedział Vitinho. Klubowi z Moskwy zwycięstwo zapewnił Timur Žamaletdinow, który był najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu.

SL Benfica – CSKA Moskwa 1:2 (0:0) Seferović 50' – Vitinho 63' (k.), Žamaletdinow 71'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Olympiakos Pireus, CSKA Moskwa, Rosja, Portugalia, Grecja, Benfica Lizbona, Sporting Lizbona, Olympiacos - Sporting 2017-09-12, Benfica - CSKA 2017-09-12

• Marco Verratti na temat rywalizacji z Realem Madryt

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.

Legendarny bramkarz Bayernu Monachium, Oliver Kahn przyznał, że żałuje faktu, iż nie przeniósł się do Manchesteru United. Alex Ferguson chciał go kupić w 2003 roku. Jednak Niemiec został i ustanowił rekord Bundesligi, w której zagrał 557 razy. Żaden bramkarz nie może pochwalić się takim wynikiem.

Josep Guardiola skomentował losowanie Ligi Mistrzów, które odbyło się w poniedziałek. Manchester City zagra z FC Basel. Szwajcarzy w fazie grupowej mierzyli się z inną ekipą z Manchesteru. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" wygrały 3:0, zaś w Szwajcarii gospodarz triumfował 1:0.

Chelsea zdaniem "The Sun" będzie chciała pozyskać w styczniu Aleksandra Gołowina. CSKA Moskwa jest skłonne oddać swojego zawodnika za 15 milionów funtów.

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z hitów tego etapu rozgrywek jest bez wątpienia pojedynek Realu Madryt z Paris Saint-Germain. Szkoleniowiec wicemistrzów Francji zdradził, że ma pozytywne odczucia, jeśli chodzi o rywalizację z obrońcą trofeum.