Liga Mistrzów: Komplet wyników wtorkowych spotkań fazy grupowej

Autor: Kacper Chwedoruk | 12.09.2017 23:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Pierwszy dzień a już tyle emocji. Viva la Champions League!

Recenzja meczu Manchester United – FC Basel

Recenzja meczu Chelsea FC ­– Qarabağ FK

Recenzja meczu Bayern Monachium – RSC Anderlecht

Recenzja meczu FC Barcelona – Juventus FC

Recenzja meczu Celtic FC – Paris Saint-Germain

Recenzja meczu AS Roma – Atlético Madryt 0:0

Sporting CP odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo z mistrzem Grecji. Olympiakos SFP, po fatalnej pierwszej części spotkania, starał się wrócić do meczu, jednak ostatecznie zabrakło minut. Portugalski zespół już po kwadransie miał dwubramkową zaliczkę, a tuż przed przerwą podwyższył wynik. Klub z Pireusu starał się odpowiedzieć bardzo szybko po zmianie stron, ale efekt końcowy pozostał bez zmian. Grekom udało się zmniejszyć rozmiary porażki w samej końcówce spotkania. Wszystko za sprawą Felipe Pardo, który dwukrotnie pokonał bezradnego Rui Patricio.

Olympiakos SFP – Sporting CP 2:3 (0:3) Pardo 89', 90+3' – Doumbia 2', Martins 13', Fernandes 43'

Drugi zespół z Portugalii, który we wtorkowy wieczór rozgrywał swoje spotkanie, zawiódł. SL Benfica niespodziewanie przegrała na własnym boisku z CSKA. Zespół ze stolicy Rosji kompletnie oddał posiadanie piłki rywalowi, mając go zaledwie 27% w całym spotkaniu. Co prawda, piłkarze Jorge'a Jesusa po zmianie stron objęli prowadzenie, jednak radość nie trwała zbyt długo. Trzynaście minut po trafieniu Seferovicia, z rzutu karnego odpowiedział Vitinho. Klubowi z Moskwy zwycięstwo zapewnił Timur Žamaletdinow, który był najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu.

SL Benfica – CSKA Moskwa 1:2 (0:0) Seferović 50' – Vitinho 63' (k.), Žamaletdinow 71'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Olympiakos Pireus, CSKA Moskwa, Rosja, Portugalia, Grecja, Benfica Lizbona, Sporting Lizbona, Olympiacos - Sporting 2017-09-12, Benfica - CSKA 2017-09-12

• Griezmann: Postaramy się wygrać ostatnie trzy mecze

Wczorajszym remisem 0:0 z Qarabağem Atletico znacząco zmniejszyło swoje szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Rozczarowania skutecznością drużyny nie ukrywali Antoine Griezmann i Diego Godin.

Trener Romy Eusebio Di Francesco, a także napastnik rzymskiego klubu Edin Džeko wypowiedzieli się na temat spotkania z Chelsea, zremisowanego przez ich zespół 3:3.

Po trzech kolejkach w Lidze Mistrzów we wszystkich grupach jest już mniej więcej wyjaśniona sytuacja, kto walczy o pierwsze dwa miejsca i awans oraz komu zależy już tylko na trzecim miejscu, które daje grę w Lidze Europy. Przed rokiem w ten właśnie sposób Manchester United wywalczył sobie przepustkę i jednocześnie powrót do Champions League.

RSC Anderlecht z Łukaszem Teodorczykiem w składzie podejmował na własnym stadionie naszpikowane gwiazdami Paris Saint-Germain. Oba zespoły zaprezentowały otwarty i ofensywny futbol, o czym mogli się przekonać kibice zasiadający na stadionie Anderlechtu.

Mecz sąsiadów w tabeli grupy D. Zarówno Juventus FC, jak i Sporting CP przed tym spotkaniem mieli po trzy „oczka”. Zwycięzca tego pojedynku będzie przystępował do kolejnego spotkania z chłodną głową. Oba zespoły zgotowały kibicom nie lada widowisko na Allianz Stadium.