W starciu Pepe z Casillasem, lepszy ten pierwszy

Autor: Karol Brandt | 13.09.2017 22:39 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Rywalizacja na Estádio do Dragão była zapowiadana jako pojedynek ex-piłkarzy Realu Madryt i choć żaden z nich w szczególny sposób nie zasłużył się na boisku, to z osiągniętego rezultatu może bardziej się cieszyć portugalski defensor.

Dzisiejszego wieczoru FC Porto podejmowało Besiktas JK. W obu zespołach brakowało po dwóch piłkarzy: „Smoki” musiały sobie radzić bez zawieszonych za czerwone kartki: Aboubakara i Pereiry. Natomiast „Czarne Orły” były osłabione z powodu nieobecności Tore i Gonula. W tej konfrontacji brakowało wyraźnego faworyta.

Goście objęli prowadzenie już w 13. minucie, gdy pięknym, technicznym dośrodkowaniem popisał się Ricardo Quaresma. Piłka trafiła do Taliscy, który głową wpakował ją do siatki rywali. Kilka minut później Oliver Torres stanął przed szansą na zdobycie bramki, lecz piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

W 21. minucie Duško Tošić strzelił „swojaka” i rezultat został wyrównany. W 28. minucie prowadzenie gościom przywrócił Cenk Tosun, który huknął z dystansu, a „szmacianka” wpadła do siatki tuż przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Ikera Casillasa. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie na placu gry w drużynie gospodarzy pojawili się Andre i Otavio, którzy zmienili odpowiednio Coronę oraz Torresa. W 62. minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Soares, lecz uderzył zbyt słabo do tego, by zaskoczyć Fabricio. W drugiej połowie gospodarze z całych sił walczyli o remis, jednak ostatecznie zostali z niczym. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, Ryan Babel ustalił wynik tego spotkania. W związku z tym „Czarne Orły” zabrały do Turcji trzy „oczka”.

FC Porto – Besiktas Jk 1:3 (1:2) Tošić 21’ (sam.) – Talisca 13’, Tosun 28’, Babel 86’