Gol Milika nie pomógł. Sensacja w Charkowie

Autor: Kacper Chwedoruk | 13.09.2017 23:00 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Włoski zespół, który dobrze rozpoczął zmagania w Serie A, nie rozpoczął swojej tegorocznej przygody z Ligą Mistrzów dobrze. Wyjazdowy mecz z Szachtarem Donieck niespodziewanie skończył się triumfem Ukraińców.

Już na samym początku spotkania Arkadiusz Milik mógł wpisać się na listę strzelców. Polski snajper, który lubi wyprawy na Ukrainę, zmarnował dogodną okazję. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na klubie z Neapolu, bowiem niecałe dziesięć minut później Taison wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Brazylijczyk ustalił wynik pierwszej połowy, jednak Napoli było bliskie wyrównania. Najbliższy szczęścia był Lorenzo Insignie. Skrzydłowy reprezentacji Włoch chciał pokonać technicznym strzałem bramkarza Szachtara, ale piłka minimalnie minęła słupek bramki Piatowa.

Mistrzowie Ukrainy po przerwie podwyższyli prowadzenie. Błąd Pepe Reiny wykorzystał asystent przy premierowym golu, czyli Facundo Ferreyra. Przedstawiciel ligi włoskiej, nie mając już nic do stracenia wytoczył swoje najcięższe działa. Maurizio Sarri wprowadził na boisko Driesa Mertensa.

Belg wniósł sporo ożywienia do gry, a po faulu na nim Napoli miało rzut karny. Arkadiusz Milik bez najmniejszego kłopotu zamienił jedenastkę na gola i przywrócił wiarę chociażby na wywiezienie jednego punktu. Reprezentant Polski w końcówce mógł doprowadzić do remisu, jednak fatalnie skiksował będąc oko w oko z golkiperem Szachtara.

Klub z Doniecka odniósł niespodziewane zwycięstwo na początek fazy grupowej Ligi Mistrzów. Już na dzień dobry delikatnie skomplikował sytuacje Napoli, które musi w następnej kolejce wygrać z Feyenoordem.

Odnotujmy, że oprócz Arkadiusza Milika w wyjściowym składzie Neapolitańczyków wybiegł również Piotr Zieliński. Napastnik grał cały mecz, natomiast pomocnik zszedł w 67. minucie.

Szachtar Donieck – SSC Napoli 2:1 (1:0) Taison 15', Ferreyra 58' – Milik 72' (k.)

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Włochy, Szachtar Donieck, Dries Mertens, Ukraina, Arkadiusz Milik, Taison, SSC Napoli, piotr zieliński, Szachtar Donieck - Napoli 2017-09-13

• Guardiola: Spytaj mnie w lutym co sądzę o wylosowaniu Basel

Josep Guardiola skomentował losowanie Ligi Mistrzów, które odbyło się w poniedziałek. Manchester City zagra z FC Basel. Szwajcarzy w fazie grupowej mierzyli się z inną ekipą z Manchesteru. Na Old Trafford wygrały "Czerwone Diabły" 3:0, zaś w Szwajcarii triumfował gospodarz 1:0.

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z hitów tego etapu rozgrywek jest bez wątpienia pojedynek Realu Madryt z Paris Saint-Germain. Szkoleniowiec wicemistrzów Francji zdradził, że ma pozytywne odczucia, jeśli chodzi o rywalizację z obrońcą trofeum.

Trener Bayernu Monachium Jupp Heynckes i dyrektor sportowy tego klubu Hasan Salihamidzić po tym, jak ich drużyna trafiła w 1/8 finału Ligi Mistrzów na Beşiktaş, nie zamierzają lekceważyć rywala, a wręcz uważają, że aby awansować, „Bawarczycy” muszą pokazać swój najwyższy poziom.

Legendarny pomocnik Juventusu Pavel Nedved wypowiedział się na temat wyników losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów.