Agüero kontynuuje strzelanie; „Szerszenie” z pustym brzuszkiem

Autor: Karol Brandt | 16.09.2017 17:50 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu 5. kolejki Premiership „The Citizens” rozgromili podopiecznych Marco Silvy.

Watford FC w poprzedniej kolejce Premier League pokonał Southampton FC 2:0. Manchester City przed tygodniem rozbił Liverpool FC 5:0, a w środę ograł Feyenoord Rotterdam 4:0. Gospodarze zmagali się z plagą kontuzji, przez którą zagrać nie mogli m.in. Younès Kaboul oraz Mauro Zárate. Goście przybyli do Watfordu tylko bez leczącego uraz Vincenta Kompany’ego. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra większe szanse na zwycięstwo dawano „Obywatelom”.

A sędzią głównym tego meczu był dzisiaj Anthony Taylor. Już w 10. minucie goście mogli wyjść na prowadzenie, lecz Heurelho Gomes udaremnił próbę Fernandinho. W 27. minucie Manchester City otrzymał rzut wolny, a do piłki podszedł Kevin De Bruyne i dośrodkował ją wprost na głowę Sergio Agüero. Argentyńczyk bez trudu wykorzystał nadarzającą się okazję i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 31. minucie były zawodnik Atlético Madryt wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tym razem asystował mu David Silva. Hiszpan pozwolił koledze wbić piłkę do pustej bramki. Nim sędzia zagwizdał na przerwę, „Obywatele” strzelili gola na 3:0. W tej sytuacji Gabriel Jesus oddał niezwykle precyzyjny strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Watfordu.

Po zmianie stron na kolejne trafienia musieliśmy trochę poczekać. Pierwsze z nich przyszło w 63. minucie, gdy David Silva zaliczył asystę przy golu Nicolasa Otamendiego. Defensor oddał strzał głową, a „szmacianka” wpadła w prawy róg bramki. Gdy wydawało się, że nic tutaj się już nie zmieni, dał o sobie znać ten, który rozpoczął strzelanie. W 81. minucie Sergio Agüero wpadł w pole karne i pomimo interwencji rywali oddał techniczny strzał, następnie piłka wtoczyła się do bramki, po drodze odbijając się od słupka.

W 88. minucie Raheem Sterling upadł w polu karnym, a sędzia odgwizdał faul. Po chwili były piłkarz Liverpoolu miał gola na swoim koncie. Wyższość klas została udowodniona.

Watford FC – Manchester City 0:6 (0:2)  Agüero 10’, 28’, 81’, Jesus 37, Otamendi 63’, Sterling 89’ (k.)