Genialne zmiany Valverde, Paulinho zapewnił triumf Barcelonie

Autor: Kacper Chwedoruk | 16.09.2017 18:15 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona zanotowała bardzo ważne zwycięstwo na swoim koncie. Kataloński zespół, mimo że przegrywał do przerwy, to potrafił się podnieść. Triumf przyjezdnym zapewnili zmiennicy.

Mecz od początku przebiegał tak, jak wszyscy by się tego spodziewali. Barcelona przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, jednak schody zaczęły się od kontuzji Dembele. Nowy nabytek "Dumy Katalonii" zszedł w 29. minucie spotkania z powodu kontuzji, a w jego miejsce pojawił się Deulofeu. Hiszpańscy dziennikarze podają, że Francuz opuści trzy bądź cztery tygodnie.

Przed przerwą przepiękną bramkę strzelił Shibasaki. Japończyk fenomenalnym wolejem niespodziewanie wyprowadził na prowadzenie Getafe. Zespół z przedmieścia Madrytu dotrzymał jednobramkową zaliczkę do końca pierwszej połowy, a po zmianie stron świetnym nosem trenerskim popisał się Ernesto Valverde.

Od początku wszedł Denis Suarez, który zastąpił Andresa Iniestę. Młody pomocnik doprowadził do wyrównania, wykorzystując asystę Sergiego Roberto. Pomocnik pięknie umieścił piłkę w okienku bramki bezradnego golkipera gospodarzy.

W końcówce spotkania na plac gry wprowadzony został Paulinho. Reprezentant Brazylii otrzymał od swojego trenera 15 minut, które świetnie wykorzystał. Wszystko dlatego, że zapewnił on swoim golem zwycięstwo "Dumie Katalonii".

Barcelona, która przed sezonem nie wyglądała na piekielnie mocny zespół, okazuje się, że na ławce trenerskiej ma geniusza. Valverde swoją odwagą (zdjęcie bezproduktywnego Iniesty) udowodnił, że nie będzie na boisku tzw. świętych krów. Drużyna z Camp Nou w obecnym sezonie wygrała wszystkie spotkania i już na dzień dobry ma siedem punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem, czyli Realem Madryt. Dodajmy, że "Królewscy" mecz czwartej kolejki rozegrają w niedzielę z Realem Sociedad.

Getafe CF – FC Barcelona 1:2 (1:0) Shibasaki 38' – Denis Suarez 62', Paulinho 84'

• Na remis w Turynie... „Barca” wygrywa grupę D

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.