Fenomenalne parady Fabiańskiego zatrzymały Tottenham. Polak bohaterem Swansea!

Autor: Kacper Chwedoruk | 16.09.2017 20:30 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Nie tylko Liverpool, ale również Tottenham stracił punkty w piątej kolejce Premier League. Podopieczni Mauricio Pochettino nie potrafili znaleźć sposób na fantastycznie spisującego się między słupkami Łukasza Fabiańskiego i bezbramkowo zremisowali z walijskim zespołem.

Od pierwszej minuty gospodarze rzucili się na przyjezdnych. Swansea nie potrafiła wyjść z własnej połowy, a "Koguty" dążyli do strzelenia premierowego gola. Już w dziewiątej minucie spotkania dobrą okazję miał Harry Kane. Angielski snajper przymierzył z rzutu wolnego, jednak to było za słabe uderzenie na pokonanie Fabiańskiego.

Polak od tego strzału grał bardzo pewnie. Gracze Tottenhamu raz za razem szukali okazji do strzelenia gola. Następną tuż przed przerwą miał Jan Vertonghen. Belg huknął z dystansu przy dalszym słupku, ale kolejny raz genialną interwencją popisał się nasz rodak.

Po zmianie stron gospodarze nie ustawali w atakach. Koreańczyk Son przegrał pojedynek sam na sam z "Fabianem". Piłka spadła pod nogi Sissoko, który wyłożył ją jak na tacy dla Kane'a. Napastnik z czterech metrów uderzył w poprzeczkę, co było najlepsza sytuacją w meczu.

Po ponad godzinie gry bliski szczęścia był reprezentant Danii, Christian Eriksen. Pomocnik mógł wykorzystać dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale na jego drodze stanął perfekcyjny tego dnia Fabiański. Bramkarz Swansea już do końca meczu nie był poddany żadnej ciężkiej próbie. Najbliższej szczęścia byli Kane oraz Trippier, jednak w obu przypadkach futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Tottenham Hotspur FC – Swansea City 0:0