Fenomenalne parady Fabiańskiego zatrzymały Tottenham. Polak bohaterem Swansea!

Autor: Kacper Chwedoruk | 16.09.2017 20:30 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

Nie tylko Liverpool, ale również Tottenham stracił punkty w piątej kolejce Premier League. Podopieczni Mauricio Pochettino nie potrafili znaleźć sposób na fantastycznie spisującego się między słupkami Łukasza Fabiańskiego i bezbramkowo zremisowali z walijskim zespołem.

Od pierwszej minuty gospodarze rzucili się na przyjezdnych. Swansea nie potrafiła wyjść z własnej połowy, a "Koguty" dążyli do strzelenia premierowego gola. Już w dziewiątej minucie spotkania dobrą okazję miał Harry Kane. Angielski snajper przymierzył z rzutu wolnego, jednak to było za słabe uderzenie na pokonanie Fabiańskiego.

Polak od tego strzału grał bardzo pewnie. Gracze Tottenhamu raz za razem szukali okazji do strzelenia gola. Następną tuż przed przerwą miał Jan Vertonghen. Belg huknął z dystansu przy dalszym słupku, ale kolejny raz genialną interwencją popisał się nasz rodak.

Po zmianie stron gospodarze nie ustawali w atakach. Koreańczyk Son przegrał pojedynek sam na sam z "Fabianem". Piłka spadła pod nogi Sissoko, który wyłożył ją jak na tacy dla Kane'a. Napastnik z czterech metrów uderzył w poprzeczkę, co było najlepsza sytuacją w meczu.

Po ponad godzinie gry bliski szczęścia był reprezentant Danii, Christian Eriksen. Pomocnik mógł wykorzystać dośrodkowanie z rzutu rożnego, ale na jego drodze stanął perfekcyjny tego dnia Fabiański. Bramkarz Swansea już do końca meczu nie był poddany żadnej ciężkiej próbie. Najbliższej szczęścia byli Kane oraz Trippier, jednak w obu przypadkach futbolówka przeleciała tuż obok słupka.

Tottenham Hotspur FC – Swansea City 0:0

• Transferowe podsumowanie dnia #7

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy spory zakup West Hamu, wypowiedzi na temat swojej przyszłości gwiazd Chelsea oraz kolejne informacje związane z transferem Cristiano Ronaldo.

Kolejny dzień z rzędu pierwszoplanowym bohaterem mediów jest Cristiano Ronaldo. Jednak tym razem nie przeczytamy w gazetach kolejnych doniesień odnośnie jego przyszłości, lecz wyrazy uznania i podziękowania za wszystko, co zrobił w barwach Realu Madryt. Sytuację z Portugalczykiem bez wątpienia najlepiej oddaje w symbolicznym znaczeniu pieśń Horacego – „Wybudowałem pomnik”.

Cały czas nie milkną echa na temat potencjalnego kupna brazylijskiego obrońcy przez włodarzy „Czerwonych Diabłów”. Z obecnym pracodawcą 27-latek ma ważny kontrakt do 2020 roku.

• Rosja 2018: Dzień 19. Po tylu latach Anglicy triumfują w rzutach karnych!

Kiedy wszystko było już rozstrzygnięte, wtedy zjawił się on – Yerry Mina, który zapewnił nam dogrywkę, a potem „jedenastki” z których zwycięsko wyszli „Synowie Albionu”.

• Oficjalnie: Kane przedłużył umowę z Tottenhamem!

Nie zanosi się na to, aby 24-latek w najbliższym czasie zmienił klub. Jego nowy kontrakt z „Kogutami” będzie obowiązywać do 2024 roku.