No Griezmann, no fun! Zwycięstwo „Los Colchoneros” na nowym stadionie

Mateusz Deluga | 16.09.2017 22:44 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Już przed spotkaniem z Málagą CF „Rojiblancos” mieli powody do świętowania, bowiem dziś oficjalnie otwarto nowy stadion Atlético Madryt - Estadio Wanda Metropolitano. Dla gospodarzy był to dodatkowy czynnik motywujący przed meczem z 17. zespołem La Liga.

Blisko 70 tysięcy podziwiało obie drużyny na Estadio Wanda Metropolitano. Na otwarcie obiektu przybył sam król Hiszpanii, Filip IV Burbon. Działacze madryckiego klubu, złożyli już aplikację o organizację finału Ligi Mistrzów w 2019 roku.

Dla gości to był mecz o życie. W poprzednich trzech kolejkach Málaga CF nie zdołała zdobyć ani jednego punktu. Zatem sytuacja „Boquerones” nie była do pozazdroszczenia.

Pierwsze minuty spotkania minęły pod znakiem ataków Atlético Madryt. Antoine Griezmann, który po absencji wrócił do pierwszej jedenastki próbował sprowokować piłkarzy Málagi CF do błędu, jednak obrońcy dobrze poradzili sobie z atakiem gospodarzy. Goście odpowiedzieli w 37. minucie groźnym strzałem Bastona, jednak Jan Oblak wykazał się fantastyczną interwencją.

Pierwsza połowa nie powaliła na kolana. Na boisku widoczne było to, jak oba zespoły miały olbrzymią trudność z wykreowaniem jakiejkolwiek groźnej sytuacji podbramkowej.

Po przerwie na boisku pojawił się Yannick Carrasco, który zmienił Thomasa. Zmiana miała być impulsem, który pobudziłby Atlético  Madryt do lepszej gry w drugiej połowie.

W pierwszej akcji drugiej połowy na wolne pole wbiegł Koke. Hiszpan oddał strzał w sam środek bramki, gdzie znajdował się Roberto Jimenez. Bramkarz bez najmniejszego problemu poradził sobie ze strzałem pomocnika „Los Colchoneros”.

W 60. minucie Correa znalazł się na prawej stronie boiska, skąd posłał prostopadłe podanie do nadbiegającego Antoine Griezmanna, który umieścił piłkę w siatce. Tym trafieniem Francuz zapisał się w kartach historii Atlético Madryt, jako pierwszy strzelec bramki na Estadio Wanda Metropolitano.

Po bramce Griezmanna gospodarze uspokoili grę i nie kwapili się do dalszych ataków na bramkę Jimeneza. Natomiast goście byli tylko tłem dla drużyny Diego Simeone, która w dzisiejszym meczu zdobyła cenne trzy punkty.

Atlético  Madryt Málaga CF 1:0 (0:0) Griezmann 60’

• Bezkrólewie w Madrycie; Bezbramkowy remis na Wanda Metropolitano

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Ostatnio w hiszpańskich mediach pojawiły się doniesienia, że Fernando Torres zdecyduje się wrócić do Anglii. O jego podpis chciało walczyć Newcastle i Southampton. Trener "Srok", Rafael Benítez ujawnił, że postara się w styczniu ściągnąć "El Niño".

Pomocnik Atletico Madryt Koke odniósł się do doniesień łączących Antoine’a Griezmanna z transferem do Barcelony, Paris-Saint Germain i Manchesteru United.

• Oficjalnie: Atlético Madryt pozyskało nowego udziałowca!

„Rojiblancos” poinformowali, że Quantum Pacific Group wykupiło 15% akcji klubu.