Dublet Džeko daje wygraną Romie, Skorupski przesiedział cały mecz na ławce

Autor: Michał Nowacki | 17.09.2017 05:42 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma pewnie pokonała u siebie Hellas Veronę 3:0, w pierwszej połowie padły dwa gole, po godzinie czasu było już 3:0. W dodatku od 66. minuty goście grali w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Souprayen. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę przytrzymywał rywala, w drugiej połowie podcinał przeciwnika.

Już w dziewiątej minucie Edin Džeko wbiegł w pole karne, dostał piłkę od kolegi i strzelił instynktownie. Andrade Nicolas jednak był na posterunku. W 18. minucie Cengiz Under próbował swojego szczęścia, ale po jego uderzeniu piłka trafiła... w słupek.

W 22. minucie Stephan El Shaarawy zagrywał futbolówkę do kolegi z zespołu, Radja Nainggolan nie miał problemu z precyzyjnym uderzeniem i zmusił Nicolasa do kapitulacji. W 33. minucie Edin Džeko wyskoczył w powietrzu w polu karnym i piłkę skierował głową do siatki gości.

W doliczonym czasie do pierwszej połowy Samuel Souprayen zatrzymywał przeciwnika, ale arbiter spotkania, Luca Pairetto dopatrzył się nadmiernej ostrości u zawodnika Verony i ukarał go żółtą kartką.

W 61. minucie ponownie Džeko dał o sobie znać, dostał świetną piłkę od Aleksandara Kolarova, która minęła linię obrony, do piłki doszedł snajper i wpakował ją do siatki niedaleko lewego słupka. Warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy znają się jeszcze z czasów gry dla Manchesteru City, więc nie mieli problemu ze zrozumieniem się na boisku.

Pięć minut później Samuel Souprayen nie miał wyjścia i musiał zatrzymać rywala poprzez faul. Arbiter ukarał go drugą żółtą kartką i od 66. minuty Hellas Verona grała w osłabieniu. Liczebną przewagę w końcówce meczu chciała wykorzystać Roma, która próbowała kolejnych swoich szans do podwyższenia wyniku.

W 68. minucie Cengiz Under chciał się wpisać na listę strzelców, ale po jego strzale piłka minęła słupek o parę centymetrów. W 72. minucie Stephan El Shaarawy popisał się świetnym uderzeniem, ale jeden z defensorów ofiarnie interweniował i wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później goście mogli zdobyć honorowe trafienie, ale Giampaolo Pazzini znajdował się na spalonym.

AS Roma – Hellas Verona 3:0 (2:0) Nainggolan 22', Džeko 33' i 61'

• Stępiński zabiera punkty „Giallorossim”!

Piłkarze AS Romy mimo prowadzenia już 2:0 nie zdołali pokonać drużyny z Werony. Jeśli tak samo zagrają w Madrycie, mogą wrócić do Rzymu z bagażem kilku bramek.

„Fiołki” gościły dziś na Stadio San Paolo, gdzie Napoli chciało odkupić swoje winy za przegrane spotkanie z Sampdorią. Podopiecznym Carlo Ancelottiego udało się co prawda wygrać z Fiorentiną, ale ponownie nie zachwycili kibiców.

Na Giuseppe Meazza zmierzyły się ze sobą „jedenastki” Interu oraz Parmy. Słaba postawa gospodarzy zaowocowała utratą cennych trzech „oczka”. Pięknym strzałem z dystansu popisał Federico Dimarco, który uszczęśliwił kibiców „Gialloblu”.

Real Madryt, podobnie jak AS Roma, trafił do niezbyt wymagającej grupy. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to te dwa zespoły na wiosnę nadal będą rywalizować w Lidze Mistrzów.

• Trzy tuzy i tylko dwa wolne miejsca. Czas wytoczyć działa!

W tej grupie najbardziej oberwać może PSV Eindhoven, które już dwa lata temu przekonało się, jak ciężko o punkty w Lidze Mistrzów. Jeszcze dłużej na powrót do rozgrywek czekał Inter Mediolan, którego możliwości są jedną, wielką niewiadomą. Najlepiej spośród czterech drużyn wygląda FC Barcelona, która chce ponownie sięgnąć po Puchar Europy.