Dublet Džeko daje wygraną Romie, Skorupski przesiedział cały mecz na ławce

Autor: Michał Nowacki | 17.09.2017 05:42 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Roma pewnie pokonała u siebie Hellas Veronę 3:0, w pierwszej połowie padły dwa gole, po godzinie czasu było już 3:0. W dodatku od 66. minuty goście grali w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę zobaczył Souprayen. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę przytrzymywał rywala, w drugiej połowie podcinał przeciwnika.

Już w dziewiątej minucie Edin Džeko wbiegł w pole karne, dostał piłkę od kolegi i strzelił instynktownie. Andrade Nicolas jednak był na posterunku. W 18. minucie Cengiz Under próbował swojego szczęścia, ale po jego uderzeniu piłka trafiła... w słupek.

W 22. minucie Stephan El Shaarawy zagrywał futbolówkę do kolegi z zespołu, Radja Nainggolan nie miał problemu z precyzyjnym uderzeniem i zmusił Nicolasa do kapitulacji. W 33. minucie Edin Džeko wyskoczył w powietrzu w polu karnym i piłkę skierował głową do siatki gości.

W doliczonym czasie do pierwszej połowy Samuel Souprayen zatrzymywał przeciwnika, ale arbiter spotkania, Luca Pairetto dopatrzył się nadmiernej ostrości u zawodnika Verony i ukarał go żółtą kartką.

W 61. minucie ponownie Džeko dał o sobie znać, dostał świetną piłkę od Aleksandara Kolarova, która minęła linię obrony, do piłki doszedł snajper i wpakował ją do siatki niedaleko lewego słupka. Warto zaznaczyć, że obaj zawodnicy znają się jeszcze z czasów gry dla Manchesteru City, więc nie mieli problemu ze zrozumieniem się na boisku.

Pięć minut później Samuel Souprayen nie miał wyjścia i musiał zatrzymać rywala poprzez faul. Arbiter ukarał go drugą żółtą kartką i od 66. minuty Hellas Verona grała w osłabieniu. Liczebną przewagę w końcówce meczu chciała wykorzystać Roma, która próbowała kolejnych swoich szans do podwyższenia wyniku.

W 68. minucie Cengiz Under chciał się wpisać na listę strzelców, ale po jego strzale piłka minęła słupek o parę centymetrów. W 72. minucie Stephan El Shaarawy popisał się świetnym uderzeniem, ale jeden z defensorów ofiarnie interweniował i wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później goście mogli zdobyć honorowe trafienie, ale Giampaolo Pazzini znajdował się na spalonym.

AS Roma – Hellas Verona 3:0 (2:0) Nainggolan 22', Džeko 33' i 61'

• Znamy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Dzisiaj o godzinie 12:00 w Nyonie odbyło się losowanie. W gronie zespołów rozstawionych znalazły się m.in. Paris Saint-Germain i Liverpool FC. Stawkę uzupełniły ekipy z drugich miejsc.

Juventus FC zremisował na własnym boisku z Interem Mediolan 0:0. Cały mecz w bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny, ale nie miał zbyt wiele pracy.

Wojciech Szczęsny wypowiedział się na temat losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polak nie ukrywa, że chciałby trafić na drużynę z Premier League.

W ostatnim meczu fazy grupowej „Wilki” wygrały 1:0 z zespołem Jakuba Rzeźniczaka i uzyskały awans do dalszej rundy Champions League.

Mistrzowie Anglii już uzyskali awans do 1/8 finału, do wyjaśnienia pozostaje kwestia ostatecznej pozycji w grupie. „Rojiblancos” oraz „Wilki” muszą dać z siebie wszystko, choć bliżej dalszej gry w Champions League są podopieczni Eusebio Di Francesco.