Wenger: Sánchez jest kochany w Arsenalu

Autor: Michał Nowacki | 17.09.2017 12:20 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

W lecie Alexis Sánchez nie zdołał się przenieść do Manchesteru City i niewykluczone, że to jego ostatni sezon na Emirates Stadium. Za rok Chilijczyk będzie bez kontraktu i będzie mógł odejść z Arsenalu za darmo. Trener "Kanonierów", Arsène Wenger zapewnia, że nie ma żadnego żalu do swojego piłkarza i już dawno zapomniał o całym wydarzeniu.

We czwartek Alexis Sánchez zdobył gola w meczu Ligi Europejskiej i francuski szkoleniowiec w samych superlatywach wypowiedział się o Chilijczyku przed nadchodzącym meczem z Chelsea na Stamford Bridge.

– Kochamy Alexisa Sáncheza, jest wyjątkowy i wszyscy go kochamy. Myślę, że jest dobrze traktowany i akceptowany w Arsenalu. Przegraliśmy z Liverpoolem 0:4, ale razem wygrywamy, razem przegrywamy. Tworzymy jedność i drużynę. Nie chodzi tylko o jedną osobę, chodzi o wydajność zespołu, a to oznacza, że ​​każdy kto przychodzi do nas i gra daje z siebie 100% – wyznał Wenger.

– Wierzę, że porażka z Liverpoolem czegoś nas nauczy. Nie byliśmy fizycznie przygotowani. Dzieliły nas cztery dni przed końcem okna transferowego, musisz wziąć te szczególne okoliczności pod uwagę. Uczysz się z porażek i w trakcie sezonu każdy zespół będzie miał złe wyniki. Drużyna, która ma ich najmniej zdobywa tytuł. Mieliśmy bardzo pozytywne zakończenie w zeszłym sezonie i graliśmy bardzo dobrze w meczach z wielkimi drużynami, takimi jak Manchester City czy Chelsea. Oczywiście mamy kręgosłup, aby wrócić do walki. Nie wygrywasz Pucharu Anglii bez tego, musisz pokazać charakter – dodał Francuz. 

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Arsene Wenger, Trenerzy, Alexis Sanchez

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze