Bezbramkowy remis w derbach Londynu. Arsenal lepszy, choć nieskuteczny; "czerwony" Luiz

Autor: Michał Nowacki | 17.09.2017 16:18 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W derbach Londynu padł remis i podział punktów nie zadowala żadnej ze stron, choć więcej radości sprawia on Arsenalowi. W końcówce meczu Chelsea grała w osłabieniu, ale rywal nie wykorzystał tego. Pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu ekipy Wengera, druga już bardziej wyrównana i trochę słabsza od pierwszej odsłony.

W 16. minucie Danny Welbeck uderzał głową z 11. metrów, ale po strzale futbolówka przeszła obok lewego słupka. Minutę później znowu goście mieli okazję do zdobycia gola, Alexandre Lacazette doszedł do bezpańskiej piłki, uderzył na bramkę Chelsea, ale Thibaut Courtois stał na posterunku.

W 22. minucie Pedro próbował zaskoczyć byłego golkipera Chelsea, stając "oko w oko" z Petrem Čechem, który wykonał obronę tuż przy lewym słupku. W 32. minucie Granit Xhaka uderzył sponad 30. metrów, ale futbolówka minęła minimalnie słupek Courtoisa z prawej strony. Belg zostawił zbyt dużo odsłoniętej bramki i gdyby strzał był precyzyjny to nie zdążyłby sięgnąć futbolówki.

W 42. minucie powinno być 1:0 dla Arsenalu, Aaron Ramsey świetnie się przedarł w pole karne, minął dwóch rywali i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od słupka, poprawiał jeszcze Lacazette, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że futbolówka poszybowała nad bramką.

W drugiej połowie jedyną akcją wartą uwagi był gol zdobyty przez Shkodrana Mustafiego w 76. minucie. Jednak podczas wykonywania rzutu wolnego obrońca się pospieszył, zrobił krok i wpadł w pułapkę ofsajdową.

W 87. minucie David Luiz zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał zejść do szatni. Te kilka minut nie wystarczyło Arsenalowi, aby wykorzystać przewagę liczebną i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Chelsea FC – Arsenal FC 0:0

• Ibrahimović: Wróciłem do United, by dokończyć to, co zacząłem

Szwedzki napastnik we wczorajszym meczu z Newcastle United powrócił na boisko po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej zerwaniem więzadeł w kolanie.

• Wygasające kontrakty nic nie znaczą; Alexis i Özil królują w północnym Londynie!

181. derby północnego Londynu na swoją korzyść rozstrzygnęli „Kanonierzy”, którymi dowodziły byłe gwiazdy La Ligi.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

Willian w Chelsea pod wodzą Antonio Conte jest jedynie rezerwowym. Z pomocą piłkarzowi chce przyjść AC Milan, który zdaniem calciomercato.com będzie chciał Brazylijczyka ściągnąć do siebie już w styczniu na zasadzie półrocznego wypożyczenia.

Szlagierem 12. kolejki Premiership będą niewątpliwie derby północnego Londynu, w których na Emirates Stadium Arsenal podejmie Tottenham. Wyżej w tabeli są goście i to „Koguty” prowadzone przez Mauricio Pochettino są faworytami rywalizacji. Jednak ekipa Arsène'a Wengera na pewno nie odda łatwo zwycięstwa.