Allegri: Szczęsny zagra z Fiorentiną

Autor: Dariusz Maruszczak | 19.09.2017 13:38 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Wojciech Szczęsny bardzo szybko otrzyma kolejną okazję do występu w bramce Juventusu. Trener „Starej Damy” Massimiliano Allegri poinformował, że Polak zagra w jutrzejszym spotkaniu z Fiorentiną.

– Chcę dziś zobaczyć drużynę w treningu i pewne rzeczy z pewnością się zmienią, ale pewna jest tylko pozycja bramkarza. Jutro Buffona w bramce zastąpi Szczęsny. Po meczu z Barceloną zdecydowałem wspólnie z Gigim, że w tym meczu wystąpi Szczęsny. To nie oznacza, że mam więcej lub mniej zaufania, bo Neto również grał wiele meczów w poprzednim sezonie – powiedział Allegri.

– Szczęsny jest bardzo dobrym bramkarzem, jednym z najlepszych na świecie. Dla Juventusu to bardzo ważne mieć dwóch takich golkiperów jak on i Buffon. Szczęsny jest wart gry w 7-8 najlepszych europejskich zespołach i rzeczywiście jest w takowym. To spadkobierca Buffona – komplementował Polaka trener Juve.

Szczęsny zadebiutował w barwach Juventusu w meczu z Chievo. W następnych spotkaniach z Sassuolo i Barceloną do bramki wrócił co prawda Buffon, ale w jutrzejszym pojedynku z Fiorentiną Szczęsny znów otrzyma szansę na grę. Jeszcze ważniejsze od regularnego zmieniania Buffona jest to, że trener Juventusu uważa go za odpowiedniego następcę legendarnego włoskiego golkipera.

Czytaj więcej o: Juventus Turyn, Włochy, Wojciech Szczęsny, ACF Fiorentina

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (0)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze