EFL Cup: Wymęczone zwycięstwo „Spurs” z Barnsley FC

Mateusz Deluga | 19.09.2017 22:54 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Pucharu Ligi Angielskiej pomaga nam odpocząć od zmagań w Premier League. Tottenham Hotspur i Barnsley FC, to zespoły, które nie miały ze sobą zbyt wiele do czynienia. Dzisiejsze spotkanie na Wembley było szansą na rehabilitacji dla „Spurs” za ostatni remis ze Swansea City AFC.

Swoją przygodę z EFL CUP Tottenham Hotspur rozpoczynał właśnie od 1/16 finału. Goście, aby znaleźć się w 1/16 musieli wyeliminować Morecambe FC oraz Derby County FC.

Mecze Barnsley FC w Championship to istna gra w kratkę. Podopieczni Paula Heckingbottoma znajdują się tuż nad strefą spadkową. Natomiast Tottenham Hotspur w Premier League zajmuje 5. miejsce i zapowiada się na to, że do końca sezonu będą walczyć o tytuł mistrzowski.

W pierwszych minutach spotkania „Lilywhites” przeważali na boisku, ale żaden z ataków nie był w stanie zagrozić bramce Daviesa.

W 42. minucie Barnsley FC powinno prowadzić 1:0. Brad Potts posłał groźne podanie, ale McCarthy uderzył obok bramki Vorma.

Pierwsza połowa zakończyło się bezbramkowym remisem, a samo spotkanie do tej pory nie zachwyciło.

W 61. minucie „Spurs” otworzyli wynik spotkania na Wembley. Kieran Tripper posłał piłkę wzdłuż pola karnego, a Dele Alli z bliskiej odległości pokonał bramkarza Bransley FC.

Bo bramce dla Lilywhites” niewiele się zmieniło, oba zespoły nie poprawiły swojej gry. Mnóstwo zablokowanych strzałów gospodarzy przez obrońców „The Barn”.

Więcej bramek na Wembley nie padło. Tottenham Hotspur zwyciężył dzisiejsze spotkanie, pomimo słabego występu.

Tottenham Hotspur – Barnsley FC 1:0 (0:0)  Alli 61’