Messi, że jesteś tu...

Autor: Grzegorz Góra | 19.09.2017 23:50 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona rozbiła przed własną publicznością rywali z SD Eibar i wciąż nie ma na nią mocnych w hiszpańskiej La Liga. Bohaterem Camp Nou znów był Leo Messi, który strzelił dziś cztery bramki.

W spotkaniu „Dumy Katalonii” z ekipą SD Eibar faworyt mógł być tylko jeden – gospodarze, którzy ze swej roli wywiązali się dziś wręcz koncertowo i przyjezdnych odprawili do domu z bagażem sześciu goli.

Mecz na Camp Nou rozpoczął się niemrawo i ku zdziwieniu kibiców, to goście, już w 3. minucie stworzyli sobie okazję do strzelenia gola, jednak pojedynek sam na sam z Ter Stegenem przegrał Sergi Enrich. Potem, przemeblowany dziś zespół „Dumy Katalonii” (w wyjściowej jedenastce pojawili się m.in. Denis Suarez, Javier Mascherano czy Lucas Digne), nie miał już problemów z przejęciem inicjatywy na boisku i jeszcze przed przerwą dwukrotnie zmusił Marko Dimitrovica do wyjęcia piłki z siatki.

Jako pierwszy do bramki SD Eibar trafił Leo Messi, który w 21. minucie pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na rozgrywającym kolejne dobre spotkanie w barwach „Blaugrany”, Nélsonie Semedo. Jako drugi, Paulinho, który choć jeszcze niedawno był obiektem drwin kibiców, dziś doczekał się skandowania swojego nazwiska na Camp Nou, gdy w 38. minucie strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Denisa Suareza z rzutu rożnego. Po pierwszych trzech kwadransach „Duma Katalonii” zasłużenie prowadziła 2:0.

Po zmianie stron, podopieczni Ernesto Valverde nadal kontrolowali przebieg gry i już w 53. minucie, po golu Denisa Suareza, prowadzili 3:0. Zastępujący dziś na lewym skrzydle kontuzjowanego Dembélé Hiszpan popisał się skuteczną dobitką po strzale Messiego.

Pełna kontrola wydarzeń na boisku uśpiła nieco gospodarzy, co zemściło się już 5 minut później. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, złe ustawienie Pique wykorzystał Sergi Enrich i strzałem bliska zdobył bramkę dla drużyny gości.

„Blaugrana” prowadziła już tylko 3:1 i na nieszczęście gości, zareagowała na straconą bramkę dość… „eMessionalnie”. Wystarczyły bowiem tylko cztery minuty, by Leo Messi miał na koncie hat-tricka, którego skompletował strzelając gole odpowiednio w 59. i 62. minucie. Pilnowanie Argentyńczyka zdawało się dziś na nic…

... i choć, przed końcem spotkania swoje szanse mieli jeszcze goście (trafili m.in. w słupek i w poprzeczkę), ostatnie słowo znów należało do Leo Messiego, który w 88. minucie wykorzystał podanie wprowadzonego chwilę wcześniej Aleixa Vidala i sprytnym strzałem ustalił wynik spotkania na 6:1.

Piłkarze Valverde zagrali dziś pewnie i skutecznie, dzięki czemu pozostaną liderem La Liga. Goście zagrali odważnie za co należą im się brawa, jednak gra cios za cios z gospodarzami na Camp Nou niemal zawsze kończy się porażką. Dziś skarceni zostali sześciokrotnie, lecz chwała im za zdrowie, które zostawili w stolicy Katalonii.

FC Barcelona – SD Eibar 6:1 (2:0) Messi 20’ (k.), 59’, 62’, 88’, Paulinho 38’, D. Suarez 53’ – Enrich 57’

• Bezkrólewie w Madrycie; Bezbramkowy remis na Wanda Metropolitano

Ostatni raz obie „jedenastki” mierzyły się ze sobą w półfinale Ligi Mistrzów, wówczas górą byli „Królewscy”, którzy wygrali dwumecz 4:3. Dzisiejsze spotkanie przeszło do historii „Atleti”, bowiem to pierwsze derby Madrytu rozegrane na nowym stadionie „Los Colchoneros” - Wanda Metropolitano. A sam mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Niestety zabrakło w nim bramek.

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

"El Mundo Deportivo" donosi, że Barcelona i Juventus powalczą w lecie o Christiana Eriksena z Tottenhamu. Duńczyk ma obecnie zwyżkę formy, co skutkuje nie tylko dobrą grą "Kogutów", ale także awansem Danii na Mistrzostwa Świata, które w 2018 roku zostaną rozegrane w Rosji.

Barcelona rozpocznie rozmowy ze swoim stoperem. Samuel Umtiti jest na liście życzeń Manchesteru United i władze z Camp Nou chcą Francuzowi zapewnić nową i lepszą umowę.