Kolejne baty ekipy z Benewentu; Dżeko w świetnej formie!

Autor: Karol Brandt | 20.09.2017 19:50 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 5. kolejki Serie A AS Roma rozbiła na wyjeździe „Czarownice”.

Beniaminek z Benewentu nie ma zbyt lekkiego życia w Serie A. Po potyczce z SSC Napoli, tym razem przyszło mu rywalizować z AS Romą. Co ciekawe, gospodarze w weekend przegrali w Neapolu aż 0:6. Natomiast rzymianie pokonali AC Hellas Werona 3:0. W ekipie miejscowej niezdolny do gry był Amato Ciciretti. Zaś „Wilki” przybyły do Benewentu bez m.in. Patrika Schicka oraz Emersona, którzy zmagali się z urazami. Wicemistrz Włoch był postrzegany jako faworyt tej konfrontacji.

Przestrzegania przepisów pilnował Michael Fabbri. Goście od pierwszej minuty starali się narzucić swój styl gry. Już w 14. minucie Edin Dżeko mógł trafić do siatki rywali, lecz wówczas na posterunku był Vid Belec. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 22. minucie Aleksandar Kolarov wbiegł w „szesnastkę” gospodarzy i dograł futbolówkę do znajdującego się na wprost bramki, Edina Dżeko. Bośniak bez trudu umieścił piłkę w siatce i wynik spotkania uległ zmianie.

W 31. minucie do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Edin Dżeko i huknął w kierunku prawego rogu bramki. Na jego nieszczęście „szmacianka” trafiła w słupek. Już kilka minut później Bruno Peres wstrzelił futbolówkę na środek „szesnastki” gospodarzy, a kapitan Benevento Calcio wślizgiem umieścił piłkę we własnej bramce.

Po zmianie stron trener ekipy przyjezdnej postanowił wpuścić na boisko Stephana El Shaarawy’ego. Egipcjanin reprezentujący barwy Włoch zastąpił Cengiza Ündera. Już w 52. minucie Edin Dżeko miał na koncie dublet i to drugi z rzędu. W tej sytuacji były snajper Wolsfburga przyjął futbolówkę i będąc niepilnowany, oddał strzał skierowany w lewy dolny róg bramki, poza zasięgiem golkipera gospodarzy.

W 74. minucie Aleksandar Kolarov wypatrzył w polu karnym Edina Dżeko, lecz piłka do Bośniaka nie dotarła, gdyż przedtem Lorenzo Venuti wpakował ją do własnej bramki. Cóż za pech piłkarza Benevento Calcio. W ostatnich minutach tej rywalizacji Edin Dżeko mógł skompletować hat-tricka, jednak futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry. Ostatecznie, więcej goli nie padło.

Benevento Calcio SRL – AS Roma 0:4 (0:2) Dżeko 22’, 51’, Lucioni 35’ (sam.), Venuti 74’ (sam.)

• Znamy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów

Dzisiaj o godzinie 12:00 w Nyonie odbyło się losowanie. W gronie zespołów rozstawionych znalazły się m.in. Paris Saint-Germain i Liverpool FC. Stawkę uzupełniły ekipy z drugich miejsc.

Juventus FC zremisował na własnym boisku z Interem Mediolan 0:0. Cały mecz w bramce gospodarzy zagrał Wojciech Szczęsny, ale nie miał zbyt wiele pracy.

Wojciech Szczęsny wypowiedział się na temat losowania par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Polak nie ukrywa, że chciałby trafić na drużynę z Premier League.

W ostatnim meczu fazy grupowej „Wilki” wygrały 1:0 z zespołem Jakuba Rzeźniczaka i uzyskały awans do dalszej rundy Champions League.

Mistrzowie Anglii już uzyskali awans do 1/8 finału, do wyjaśnienia pozostaje kwestia ostatecznej pozycji w grupie. „Rojiblancos” oraz „Wilki” muszą dać z siebie wszystko, choć bliżej dalszej gry w Champions League są podopieczni Eusebio Di Francesco.