Kolejne baty ekipy z Benewentu; Dżeko w świetnej formie!

Autor: Karol Brandt | 20.09.2017 19:50 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W jednym ze spotkań 5. kolejki Serie A AS Roma rozbiła na wyjeździe „Czarownice”.

Beniaminek z Benewentu nie ma zbyt lekkiego życia w Serie A. Po potyczce z SSC Napoli, tym razem przyszło mu rywalizować z AS Romą. Co ciekawe, gospodarze w weekend przegrali w Neapolu aż 0:6. Natomiast rzymianie pokonali AC Hellas Werona 3:0. W ekipie miejscowej niezdolny do gry był Amato Ciciretti. Zaś „Wilki” przybyły do Benewentu bez m.in. Patrika Schicka oraz Emersona, którzy zmagali się z urazami. Wicemistrz Włoch był postrzegany jako faworyt tej konfrontacji.

Przestrzegania przepisów pilnował Michael Fabbri. Goście od pierwszej minuty starali się narzucić swój styl gry. Już w 14. minucie Edin Dżeko mógł trafić do siatki rywali, lecz wówczas na posterunku był Vid Belec. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W 22. minucie Aleksandar Kolarov wbiegł w „szesnastkę” gospodarzy i dograł futbolówkę do znajdującego się na wprost bramki, Edina Dżeko. Bośniak bez trudu umieścił piłkę w siatce i wynik spotkania uległ zmianie.

W 31. minucie do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Edin Dżeko i huknął w kierunku prawego rogu bramki. Na jego nieszczęście „szmacianka” trafiła w słupek. Już kilka minut później Bruno Peres wstrzelił futbolówkę na środek „szesnastki” gospodarzy, a kapitan Benevento Calcio wślizgiem umieścił piłkę we własnej bramce.

Po zmianie stron trener ekipy przyjezdnej postanowił wpuścić na boisko Stephana El Shaarawy’ego. Egipcjanin reprezentujący barwy Włoch zastąpił Cengiza Ündera. Już w 52. minucie Edin Dżeko miał na koncie dublet i to drugi z rzędu. W tej sytuacji były snajper Wolsfburga przyjął futbolówkę i będąc niepilnowany, oddał strzał skierowany w lewy dolny róg bramki, poza zasięgiem golkipera gospodarzy.

W 74. minucie Aleksandar Kolarov wypatrzył w polu karnym Edina Dżeko, lecz piłka do Bośniaka nie dotarła, gdyż przedtem Lorenzo Venuti wpakował ją do własnej bramki. Cóż za pech piłkarza Benevento Calcio. W ostatnich minutach tej rywalizacji Edin Dżeko mógł skompletować hat-tricka, jednak futbolówka po jego strzale odbiła się od poprzeczki i wróciła do gry. Ostatecznie, więcej goli nie padło.

Benevento Calcio SRL – AS Roma 0:4 (0:2) Dżeko 22’, 51’, Lucioni 35’ (sam.), Venuti 74’ (sam.)

• Świetne widowisko w derbach Mediolanu. Trzy bramki Icardiego!

Fantastyczne widowisko zobaczyliśmy w dwieście siedemnastych derbach Mediolanu. Po trzech bramkach Mauro Icardiego, Inter wygrał z Milanem 3:2.

• Insigne katem „Giallorossich”

Stadio Olimpico w Rzymie zmieniło się dziś w arenę zmagań AS Romy oraz SSC Napoli. To spotkanie miało wyłonić drużynę, która będzie miała większe szanse na zdobycie Scudetto w obecnym sezonie Serie A. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało. Zadbali o to zawodnicy SSC Napoli.

• Immobile z dubletem, Lazio z kompletem punktów!

Ósma kolejka włoskiej Serie A przyniosła pojedynek Juventusu z „Orłami”. Na boisku oglądaliśmy pasjonujące zawody, po których w lepszych humorach byli goście.

Po raz pierwszy od wielu lat Derby del Sole rozegrane zostaną bez udziału Francesco Tottiego, który zawiesił piłkarskie obuwie na kołku i teraz ogląda grę swoich kolegów z trybun. Oba zespoły w bieżącym sezonie prezentują wyborną dyspozycję, zatem wieczorna konfrontacja na Stadio Olimpico może być dla nas słodkim deserem, który będziemy jeść bez opamiętania.

Obrońca Milanu, Mateo Musacchio, wypowiedział się na temat niedzielnego meczu z Interem w derbach Mediolanu.