„Viola” Juventusowi nie straszna

Autor: Karol Brandt | 20.09.2017 22:37 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

„Stara Dama” wygrała dziś z Fiorentiną. Bohaterem spotkania został Mario Mandżukić.

Dzisiejszego wieczoru w hicie włoskiej Serie A Juventus FC podejmował ACF Fiorentina. Oba zespoły w weekend wygrały swoje mecze. „Stara Dama” pokonała US Sassuolo, zaś „Viola” wygrał z Bologną. Jeśli chodzi o nieobecności, to te były obecne tylko po stronie turyńczyków, którym pomóc nie mogli kontuzjowani Khedira, Pjaca oraz De Sciglio. Faworytem spotkania rozgrywanego na Allianz Stadium był obrońca trofeum, Juventus FC.

Obie ekipy na boisko wyprowadził arbiter główny, Daniele Doveri. W pierwszej połowie gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz niewiele z tego wynikało. Na uwagę zasługiwała skomasowana obrona gości, która w pierwszych 45 minutach spotkania była czujna niczym stróż. Jedyną wartą uwagi akcją w tym okresie czasu był rzut wolny przyznany „Starej Damie”. W 9. minucie do piłkę ustawionej tuż przed polem karnym podszedł Paulo Dybala, a piłka po jego strzale poszybowała tuż obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Marco Sportiello. Tym samym, Wojciech Szczęsny do przerwy zbyt wiele się nie napracował.

Polak otrzymał dziś kolejną szansę od trenera Juventusu, Massimiliano Allegriego.

W 51. minucie goście dokonali zmiany w składzie. Boisko opuścił Vincent Laurini, a pojawił się na nim Bruno Gaspar. Chwilę potem Mario Mandżukić otworzył wynik rywalizacji. Chorwat strzałem głową wykończył akcję Juana Cuadrado, który posłał doskonałe dośrodkowanie w pole karne.

W 66. minucie Milan Badelj dopuścił się faulu, za który otrzymał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu, co skutkowało opuszczeniem placu gry oraz grą gości w „10”. Do ostatnich minut pojedynku gospodarze często przebywali na połowie rywali, od czasu do czasu nękając bramkarza Fiorentiny. W tym aspekcie przodował Mario Mandżukić.

„Stara Dama” pokonała „Violę” i ma na swoim koncie 15 „oczek”.

Juventus FC – ACF Fiorentina 1:0 (0:0) Mandżukić 52’