„Błękitni” zabili „Orły”

Autor: Karol Brandt | 20.09.2017 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Chociaż trzeci zespół poprzedniego sezonu Serie A, po pierwszej połowie przegrywał, to po zmianie stron okazał wyższość nad rywalem i w spokoju udał się do domu.

W kolejnym szlagierze Serie A SS Lazio mierzyło się z SSC Napoli. Obie ekipy w poprzedniej kolejce ligowej wygrała swoje spotkania. Jednak tym razem ktoś musiał polec i wszystko wskazywało na blamaż gospodarzy, którzy choć po pierwszej połowie prowadzili, to niewiele zabrakło, a rozpamiętywali by w szatni przewagę gości.W pierwszej odsłonie gry do siatki neapolitańczyków trafił Stefan de Vrij, a kilka minut później Marek Hamsik był o włos od wyrównania, gdy piłka odbiła się od słupka.

Na kolejną połowę mocną zmotywowani wyszli podopieczni Maurizio Sarriego, którzy zaledwie w ciągu kilku minut strzelili trzy szybkie gole i mogli spokojnie odetchnąć. Najpierw trafienie zaliczył Kalidou Koulibaly, który okazał się najsprytniejszy pod bramką gospodarzy. Następnie Jose Callejon wykorzystał podanie Marka Hamsika, a chwilę potem ogromnym kunsztem strzeleckim wykazał się Dries Mertens. Belg przelobował bramkarza. W doliczonym czasie gry Marco Parolo przewinił w polu karnym, a przyjezdni otrzymali „jedenastkę”. Piłkę na „wapnie” ustawił Jorginho i ustalił wynik spotkania.

SS Lazio – SSC Napoli 1:4 (1:0) De Vrij 30’ –  Koulibaly 54’, Callejon 56’, Mertens 59’, Jorginho 90+2’ (k.)