„Błękitni” zabili „Orły”

Autor: Karol Brandt | 20.09.2017 22:45 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Chociaż trzeci zespół poprzedniego sezonu Serie A, po pierwszej połowie przegrywał, to po zmianie stron okazał wyższość nad rywalem i w spokoju udał się do domu.

W kolejnym szlagierze Serie A SS Lazio mierzyło się z SSC Napoli. Obie ekipy w poprzedniej kolejce ligowej wygrała swoje spotkania. Jednak tym razem ktoś musiał polec i wszystko wskazywało na blamaż gospodarzy, którzy choć po pierwszej połowie prowadzili, to niewiele zabrakło, a rozpamiętywali by w szatni przewagę gości.W pierwszej odsłonie gry do siatki neapolitańczyków trafił Stefan de Vrij, a kilka minut później Marek Hamsik był o włos od wyrównania, gdy piłka odbiła się od słupka.

Na kolejną połowę mocną zmotywowani wyszli podopieczni Maurizio Sarriego, którzy zaledwie w ciągu kilku minut strzelili trzy szybkie gole i mogli spokojnie odetchnąć. Najpierw trafienie zaliczył Kalidou Koulibaly, który okazał się najsprytniejszy pod bramką gospodarzy. Następnie Jose Callejon wykorzystał podanie Marka Hamsika, a chwilę potem ogromnym kunsztem strzeleckim wykazał się Dries Mertens. Belg przelobował bramkarza. W doliczonym czasie gry Marco Parolo przewinił w polu karnym, a przyjezdni otrzymali „jedenastkę”. Piłkę na „wapnie” ustawił Jorginho i ustalił wynik spotkania.

SS Lazio – SSC Napoli 1:4 (1:0) De Vrij 30’ –  Koulibaly 54’, Callejon 56’, Mertens 59’, Jorginho 90+2’ (k.)

• Napoli wygrywa u siebie, gol Zielińskiego

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.

AS Roma pokonała zespół SS Lazio w derbach della Capitale 2:1. Polski bramkarz – Łukasz Skorupski, cały mecz spędził na ławce rezerwowej.

• Kolejny gracz na celowniku „Rojiblancos”

Diego Pablo Simeone rozgląda się za nowym napastnikiem, który odnalazłby się także na skrzydle.