Borussia z pewnym zwycięstwem. Aubameyang goni Lewandowskiego

Autor: Kacper Chwedoruk | 21.09.2017 10:00 | komentarzy: 0 | kategoria: Recenzja meczu |

Borussia Dortmund pokazuje, że w tym sezonie na poważnie włączy się do walki o mistrzostwo Niemiec. Kolejny łatwy triumf pozwala utrzymać punkt przewagi nad goniącym Bayernem Monachium.

Od samego początku podopieczni Petera Bosza przycisnęli gospodarzy. Szybko stworzone dwie stuprocentowe sytuacje powinny zakończyć się golami, jednak zarówno Christian Pulisic jak i Pierre-Emerick Aubameyang zmarnowali okazje.

Napór Borussii Dortmund trwał w najlepsze. Następną dogodną sytuacje piłkarze z Signal Iduna Park stworzyli sobie w 24 minucie. Wtedy to w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniejszy okazał się Shinji Kagawa. Japończyk sprytnym strzałem otworzył wynik spotkania i rozpoczął marsz po trzy punkty lidera Bundesligi.

Przed przerwą swoją szansę miał Hamburg, ale jedyną groźną sytuację w meczu gospodarzy wybronił Roman Bürki. Po zmianie stron BVB wykorzystała swoje okazje i dobiła przeciwnika. Drugiego gola w spotkaniu strzelił Aubameyang. Gabończyk dobił futbolówkę do pustej bramki, wpisując się na listę strzelców po raz piąty w sezonie. Tym samym zmniejszył stratę w klasyfikacji strzelców do Roberta Lewandowskiego do jednego gola.

Wynik spotkania ustalił amerykański skrzydłowy po ładnej dwójkowej akcji z Mohmoudem Dahoudem.

Hamburger SV – Borussia Dortmund 0:3 (0:1) Kagawa 24', Aubameyang 63', Pulisic 79'