Oficjalnie: Chelsea i Atlético doszły do porozumienia w sprawie Costy!

Autor: Karol Brandt | 21.09.2017 17:20 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Reprezentant Hiszpanii jest o krok od powrotu do „Los Colchoneros”.

Diego Costa, choć w poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem „The Blues”, to już przed startem obecnego sezonu usłyszał od Antonio Conte, że nie znajduje się w jego planach. Od tego czasu snajper urodzony w Brazylii ani razu nie zagrał w koszulce Chelsea FC.

28-latek bardzo chciał wrócić do swojego byłego klubu, Atlético Madryt. Diego Pablo Simeone także pragnąć odnowić współpracę z byłym napastnikiem Bragi. Dzisiaj oba kluby ogłosiły porozumienie. Nie ujawniły jednak szczegółów transakcji.

Hiszpańskie media informowały wcześniej, że ostatnia oferta „Rojiblancos” opiewała na kwotę 55 mln euro plus 10 mln zapisanych w postaci tzw. zmiennych. Przypomnijmy, że „The Blues” w 2014 roku za Diego Costę zapłacili 38 mln euro. Od tego czasu wystąpił on 120 spotkaniach i strzelił 58 bramek. Do tego rezultatu dołożył 24 asysty.

16-krotny reprezentant Hiszpanii w Madrycie spodziewany jest w sobotę, lecz do kadry zespołu zostanie zgłoszony dopiero 1 stycznia, gdyż, pomijając fakt przeprowadzenia transakcji poza oknem transferowym, Atlético Madryt ma zakaz transferowy. Do ustalenia zostały kwestie kontraktowe, jednak nie powinny być one problemem, gdyż obu stronom zależy na dojściu do porozumienia. 

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Atletico Madryt, Anglia, Transfery, Trenerzy, Antonio Conte, Diego Simeone, Diego Costa

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (4)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze