Poznaliśmy nazwiska finalistów The Best FIFA Football Awards

Autor: Dariusz Maruszczak | 22.09.2017 16:41 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Znamy już nazwiska finalistów konkursu The Best FIFA Football Awards. O nagrodę najlepszego piłkarza powalczą Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Neymar.

Miesiąc temu FIFA podała szeroką listę nominowanych w kilku kategoriach, a teraz skróciła ją do trzech nazwisk. Zwycięzców poznamy 23 października na gali w Londynie.

Poniżej przedstawiamy finałową trójkę w najważniejszych kategoriach.

Najlepszy piłkarz: Cristiano Ronaldo, Leo Messi, Neymar

Najlepszy bramkarz: Gianluigi Buffon, Keylor Navas, Manuel Neuer

Najlepszy trener: Massimiliano Allegri, Antonio Conte, Zinedine Zidane

Dodatkowo, FIFA ogłosi najlepszą jedenastkę rozgrywek 2016/2017, a także nazwiska najlepszej piłkarki i trenera piłkarek. Przyznana zostanie również nagroda im. Ferenca Puskasa za najładniejszego gola sezonu, jak również nagroda specjalna dla kibiców, o którą rywalizują Borussia Dortmund, Celtic FC i FC København.

W głosowaniu uczestniczą kapitanowie i trenerzy reprezentacji narodowych, a także wyznaczeni dziennikarze z wszystkich krajów działających pod egidą FIFA. Przypomnijmy, że rok temu nagrodę zdobył Cristiano Ronaldo, który wyprzedził Leo Messiego i Antoine'a Griezmanna

Czytaj więcej o: Trenerzy, FIFA, Massimiliano Allegri, Antonio Conte, Cristiano Ronaldo, Gianluigi Buffon, Lionel Messi, Manuel Neuer, Neymar, Zinedine Zidane, Keylor Navas, The Best FIFA Football Awards

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

  • Innoc3nt Legenda
    Navas w najlepszej trójce bramkarzy? Co do... Raczej tam powinien znaleźć się De Gea, albo Oblak...

    Conte w gronie trenerów? Kolejny raz, za co? Bo wygrał Premier League z taką paką? Magiera wygrał Ekstraklapę i grał w LM, dlaczego go tu nie ma?
  • Neral Triumfator
    Przecież to wiadomo nie od dziś, że nawet jakby Wawrzyniak grał w Realu a Rasiak w Barcelonie to mieliby szansę dostać się do drużyny roku FIFA bo to są po prostu najbardziej medialne kluby. Do tego Real obronił LM więc jego prestiż jeszcze wzrósł... Nie ma co się przejmować tym konkursem popularności.

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.