Niespodzianka na Alianz Arenie. Kolejne trafienie Lewandowskiego

Krystian Kutt | 22.09.2017 22:20 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

22 września 2015 roku Bayern Monachium rozgromił na własnym boisku VfL Wolfsburg 5:1. Robert Lewandowski zapisał się w historii futbolu, wpisując się aż 5 razy na listę strzelców ciągu w dziewięciu minut. Jak było w dzisiejszym spotkaniu?

W poprzedniej kolejce Bayern wygrał na wyjeździe z FC Schalke 04 3:0, natomiast VfL Wolfsburg zremisował na własnym stadionie z Werderem Brema 1:1. Oba kluby w ligowej tabeli dzieli przepaść. Klub kapitana reprezentacji Polski zajmował przed tą kolejką drugie miejsce z dorobkiem dwunastu punktów, a „Wilki” z dorobkiem tylko pięciu „oczek” zajmowali trzynaste miejsce.

Od pierwszej minuty podopieczni Carlo Ancelottiego rzucili się na swojego rywala. W ciągu trzech minut mieli przynajmniej dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki, jednak żadnej z nich nie wykorzystali. Warto podkreślić, że nie były to sytuacje stuprocentoweW kolejnych minutach rywalizacji na Alianz Arenie dwie szanse miał Robert Lewandowski. Jego strzały z rzutów wolnych były jednak dalekie od doskonałości i nie zagroziły bramce strzeżonej przez Koena Casteelsa.

W 33. minucie meczu po faulu na Robercie Lewandowskim sędzia podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł niezawodny kapitan reprezentacji Polski i pewnym strzałem pokonał bramkarz gości. Był to siódmy gol w szóstym meczu Bundesligi w tym sezonie byłego napastnika m.in. Borussii Dortmund i Lecha Poznań.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę. W 43. minucie były reprezentant Holandii –Arjen Robben uderzył piłkę mocno po ziemi, ta odbiła się jeszcze od Rafinhi i wpadła do bramki Casteelsa.

W drugiej połowie meczu na placu gry zameldował się Jakub Błaszczykowski, który trzy minuty później świetnie dograł piłkę do Maximiliana Arnolda, ale jego strzał został zablokowany i wciąż było 2:0 dla gospodarzy. Rakietę ziemia – powietrze w 56. minucie odpalił Arnold. Fantastyczny a przede wszystkim mocny strzał Niemca z rzutu wolnego i było już tylko 2:1 dla Bayernu. Ciekawe, czy gdyby był na boisku Manuel Neuer, obroniłby ten strzał?

Kibice zgromadzeni na Alianz Arenie byli niemiło zaskoczeni. W 83. minucie tej rywalizacji, fantastycznie dośrodkował Paul Verhaegh, a piłkę uderzeniem głową do bramki skierował Daniel Didavi, który dziesięć minut wcześniej pojawił się na boisku. W Monachium pachniało sensacją.

Wejście Jamesa Rodrigueza i Kingsleya Comana nie dało kolejnych bramek gospodarzom. Bayern Monachium zremisował na własnym boisku z VfL Wolfsburg 2:2.

Bayern Monachium – VfL Wolfsburg 2:2 (2:0) Lewandowski 33’ (k.), Robben 42' – Arnold 56’, Didavi 83’

• Bayern jedną nogą w ćwierćfinale! Dublet Lewandowskiego i Mullera

Klub ze stolicy Bawarii zrobił to co do niego należało. Bayern rozbił na własnym stadionie Besiktas aż 5:0 i jest już niemal pewny występu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Tym samym Jupp Heynckes wyrównał niesamowity rekord czternastu zwycięstw z rzędu w roli szkoleniowca zespołu z Monachium.

Tak jak w ubiegłym tygodniu, sprawdzamy co dzieje się w zagranicznych mediach przed rozpoczęciem wtorkowych pojedynków w Lidze Mistrzów. Przedstawiamy Państwu przegląd prasy z krajów, które będą reprezentowały dzisiaj kluby w Champions League.

We wtorkowy wieczór na Allianz Arena powróci Liga Mistrzów. Niemal pewny mistrzostwa Niemiec Bayern Monachium podejmie na własnym stadionie najlepszy turecki zespół, Besiktas JK. Jupp Heynckes będzie mógł wyrównać rekord w roli szkoleniowca "Bawarczyków", jednak koniecznym warunkiem jest zwycięstwo.

W 23. kolejce Bundesligi „Bawarczycy” pokonali podopiecznych Martina Schmidta.

• Bayern chce wykupić Jamesa Rodrígueza!

„Bawarczycy” doceniają wysoką formę Kolumbijczyka i są zdecydowani na jego transfer definitywny. Warunkiem jest utrzymanie dobrej dyspozycji do zakończenia okresu wypożyczenia z Realu Madryt.