AS Monaco wygrało w delegacji i goni lidera

Autor: Michał Nowacki | 22.09.2017 22:34 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

AS Monaco pewnie pokonało OSC Lille i zgarnęło na wyjeździe trzy punkty. Są one o tyle ważne, że dzięki nim mistrz Francji zrównuje się z aktualnym liderem Ligue 1, czyli Paris Saint-Germain, które swój mecz zagra z Montpellier HSC.

W 24. minucie AS Monaco otworzyło wynik meczu, Stevan Jovetić został obsłużony wspaniałym podaniem i z linii pola karnego uderzył na bramkę gospodarzy. Piłka wpadła do bramki i było 1:0. Kilka minut później było już 2:0 dla gości, Almamy Touré podał do Rachida Ghezzala, który z bliskiej odległości pokonał golkipera OSC Lille.

Druga połowa mogła się znakomicie rozpocząć dla gości. Wówczas Rony Lopez oddał strzał w środek bramki, ale Mike Maignan zażegnał niebezpieczeństwo. Jednak chwilę potem Radamel Falcao dostał wspaniałe podanie i pokonał golkipera po raz trzeci.

W 68. minucie wyjątkowym zwodem popisał się Fabinho, zamarkował strzał a za chwilę oddał uderzenie, piłka jednak przeleciała obok celu. W 73. minucie przepisy złamał Rominigue Kouame N'Guessan, zrobił to w polu karnym i sędzia meczu wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Falcao i skierował piłkę w lewy róg bramki.

OSC Lille – AS Monaco 0:4 (0:1) Jovetić 24', Ghezzal 31', Falcao 48', 74' (k.)