„Koguty” piały do 65. minuty, następnie oberwały młotem, lecz wybudziły się na czas!

Autor: Karol Brandt | 23.09.2017 15:28 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

W spotkaniu otwierającym szóstą serię spotkań Premiership Tottenham Hotspur w konfrontacji z podopiecznymi Slavena Bilicia zgarnął trzy „oczka”.

6. kolejkę Premier League zainaugurowano meczem West Ham United – Tottenham Hotspur. Przed tygodniem gospodarze zremisowali bezbramkowo z West Bromem, a w we wtorek rozgrywali swoje spotkanie w Pucharze Ligi Angielskiej i pokonali Bolton 3:0. Podobnie było w obozie „Kogutów”, po bezbramkowym remisie w konfrontacji z Swansea City, przyszła wygrana w EFL Cup. Tottenham wygrał z Barnsley FC 1:0. Po obu stronach mieliśmy kilku nieobecnych. Na tej liście znaleźli się m.in. Lanzini i Obiang (West Ham) oraz Lemela i Rose (Tottenham). Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, w tym wygraną nad Borussią Dortmund, większe szanse na zwycięstwo mieli przyjezdni.

Rozjemcą tego starcia był Michael Oliver. Początek spotkania był wyrównany, choć ze wskazaniem na gospodarzy. Jednak w 34. minucie goście zdołali złamać zasieki obronne West Hamu. Wówczas Dele Alli posłał centrę do Harry’ego Kane’a, strzał głową i piłka w siatce. Wcześniej, z powodu kontuzji boisko musiał opuścić piłkarz „Młotów”, Michail Antonio, którego zastąpił Andy Carrroll.

Kilka minut później „Młoty” zagubili się niczym goryle we mgle. Wykorzystał to Harry Kane, który do spółki Dele Allim wypracował gola na 2:0. Najpierw strzał pomocnik wybronił Joe Hart, lecz przy dobitce snajpera nie miał już szans. 24-latek zrobił to, co się od niego wymaga. Dzięki dwóm trafieniom „Koguty” udały się do szatni w kapitalnych humorach, czego nie można było powiedzieć o „Młotach”, którymi z pewnością Slaven Bilić musiał porządnie wstrząsnąć.

To te trio piłkarzy w pierwszej połowie w największym stopniu przyczyniło się do prowadzenia gości.

Po przerwie trenerzy wstrzymali się z dokonywaniem zmian w składach swoich drużyn. W 60. minucie do bezpańskiej piłki w polu karnym dopadł Christian Eriksen i pięknym, precyzyjnym strzałem pokonał podstawowego bramkarza reprezentacji Anglii. Kilka minut później gola kontaktowego dla gospodarzy strzelił Javier Hernández, któremu asystował José Fonte.

W 70. minucie z boiska wyleciał Serge Aurier, po tym jak otrzymał drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, bramkę na 2:3 zdobył Cheikhou Kouyate. Jednak na więcej „Młotom” zabrakło sił oraz czasu. Ostatecznie, „Koguty” zgarnęły trzy „oczka”.

West Ham United – Tottenham Hotspur 2:3 (0:2) Chicharito 65’, Kouyate 87’ – Kane 34’, 38’, Eriksen 60’

• Wysoka wygrana Liverpoolu w delegacji

Liverpool nie dał żadnych szans Bournemouth i wygrał 4:0 w delegacji. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Philippe Coutinho, Dejan Lovren, Mohamed Salah i Roberto Firmino.

W jednym z meczów 18. kolejki Premier League „Czerwone Diabły” sięgnęły po trzy punkty, a gola strzelił m.in. były piłkarz Evertonu.

• „Obywatele” skarcili „Koguty”

Z racji zbliżających się świąt, Premier League sprezentowała nam nie lada spotkanie. Na Etihad Stadium Manchester City podjął Tottenham Hotspur. To spotkanie zdecydowanie mogło się podobać, ponieważ obie drużyny grały atrakcyjny dla oka futbol. Zwycięzcą w tym prestiżowym starciu okazał się zespół Josepa Guardioli, który nie był zbyt gościnny dla „Kogutów”.

• Chirurgiczna precyzja, hiszpańska finezja i trzy punkty!

W jednym meczów 18. kolejki Premier League pełną pulę zgarnęli podopieczni Antonio Conte.