„The Bhoys” lepsi od „The Gers”

Autor: Karol Brandt | 23.09.2017 14:54 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W 409. derbach Glasgow Celtic FC pokonał Rangers FC. Wygląda zatem na to, że kibice klubu z Ibrox Stadium będą musieli jeszcze trochę poczekać na wygraną ich zespołu w meczu z odwiecznym rywalem.

Old Firm Derby zawsze przynoszą mnóstwo emocji, jednak tym razem ogromną przewagę od pierwszych sekund spotkania mieli „The Bhoys”. Już w pierwszej minucie Tom Rogić zmusił do interwencji bramkarza, który sparował piłkę na rzut rożny. W 22. minucie swoich szans z dość sporej odległości od bramki próbował Leigh Griffiths, lecz Wesley Foderingham był dziś w kapitalnej dyspozycji, a w tej sytuacji popisał się wspaniałym refleksem.

Ostatecznie, w pierwszej połowie gole nie padły. Jednak już kilka minut po zmianie stron mogliśmy raczyć się trafieniem Toma Rogicia. Australijczyk uderzył w górną część bramki, a po chwili zbierał gratulacje od kolegów z zespołu. W 55. minucie odpowiedzieć próbowali gospodarze, jednak Craig Gordon był we właściwym miejscu i czasie, aby zatrzymać strzał Alfredo Morelosa.

W 65. minucie prowadzenie dla Celtiku podwyższył Leigh Griffiths. Szkot doskonale wykorzystał podanie Patricka Robertsa. Na kolejne emocje pod bramkami musieliśmy czekać do doliczonego czasu gry. Wówczas Stuart Armstrong huknął niczym z armaty, lecz futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. 2:0 dla „The Bhoys”. Piłkarze Rangers FC zostają z niczym.

Rangers FC – Celtic FC 0:2 (0:0) Rogić 50’, Griffiths 64’