Właściwym człowiek na właściwym miejscu. Ave Di Francesco!

Autor: Karol Brandt | 23.09.2017 16:51 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„Giallorossi” w 6. kolejce Serie A rywalizowali z „Zebrami” i bez większego trudu odnieśli zwycięstwo.

O 15:00 rozpoczął się mecz, w którym AS Roma podejmowała na własnym stadionie Udinese Calcio. Gospodarze w poprzedniej kolejce ligowej pokonali Benevento Calcio 4:0, zaś goście przegrali z Torino FC 2:3. W tym pojedynku udziału wziąć nie mogli Emerson, Nura i Schick (AS Roma), jak również Danilo, Perica oraz Widmer (Udinese Calcio). Faworytem do wygranej był wicemistrz Włoch.

Eusebio Di Francesco tym razem dał szansę gry Stephanowi El Shaarawy’emu, który już w pierwszej połowie odpłacił się swojemu trenerowi dwoma trafieniami. To jednak nie Egipcjanin otworzył wynik tej rywalizacji. W 12. minucie Radja Nainggolan wyłuskał piłkę spod nóg rywali i dograł ją do Edina Dżeko, który jednym zwodem minął obrońców gości i pokonał Albano Bizzarriego.

Po dwóch kwadransach mieliśmy już 2:0 dla rzymian. W tej sytuacji piłkę wzdłuż pola karnego zagrał Edin Dżeko, a Stephan El Shaarawy pięknym, technicznym zagraniem sprawił, że futbolówka trafiła do siatki rywali. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy, fatalny błąd we własnej „szesnastce” popełnił Jens Stryger Larsen, co skrzętnie wykorzystał były zawodnik Milanu. Tym samym, Egipcjanin miał już na swoim koncie dwa gole.

Po przerwie Luigi Delneri zdjął z boiska Kevina Lasagnę i wprowadził w jego miejsce Giuseppe Pezzellę. W następnych minutach wydarzyło się to, czego można było się obawiać. „Wilki” nie kwapiły się do ataku i skupiły się na uspokojeniu sytuacji na boisku. Świetnie kontrolowali przebieg drugiej odsłony gry, doskonale zarządzając własnymi siłami. Dodatkowo, w 87. minucie sędzia dopatrzył się w polu karnym przewinienia na Diego Perrottim. Faulować miał Gabriele Angella, lecz sam poszkodowany nie wykorzystał „jedenastki”, gdyż piłka po jego strzale trafiła w słupek. Chwilę potem honorowe trafienie dla gości zaliczył Jens Stryger Larsen, któremu futbolówkę podawał Bram Nuytinck.

Po trzech gola w pierwszej połowie, po zmianie stron większych emocji już się nie doczekaliśmy. Pomimo tego, kibice rzymian z pewnością mogą cieszyć z gry swoich ulubieńców, którzy bez trudu pokonali Udinese Calcio.

AS Roma – Udinese Calcio 3:1 (3:0) Dżeko 12’, El Shaarawy 30’, 45’ – Larsen 90’