Hiszpańska fiesta z „Garncarzami”; zły dobór partnerów!

Autor: Karol Brandt | 23.09.2017 17:52 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„The Blues” roznieśli w pył Stoke City. W tym pojedynku górowali Hiszpanie, którymi dowodził Álvaro Morata.

Dzisiejszego popołudnia Stoke City gościło na swoim obiekcie mistrzów Anglii. W środku tygodnia gospodarze odpadli z Pucharu Ligi Angielskiej, przegrywając 0:2 z Bristol City. „The Blues” gładko rozprawili się z Nottingham Forest, wygrywając aż 5:1. Sytuacja kadrowa przedstawiała się następująco: sześciu kontuzjowanych graczy w zespole gospodarzy i tylko dwóch nieobecnych w drużynie gości. W tej grupie znaleźli się m.in. Ryan Shawcross i Kurt Zouma (Stoke City). Do Stoke-on-Trent z Chelsea FC nie wybrali się zawieszony za czerwoną kartkę David Luiz a także leczący uraz, Danny Drinkwater. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra głównego stawiano na wygraną „The Blues”.

W tej rywalizacji wynik został otworzony już w drugiej minucie. W tej sytuacji Álvaro Morata otrzymał genialne podanie od Cesara Azpilicuety. Były snajper Realu Madryt stanął sam na sam z golkiperem Stoke City i wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Po pół godzinie gry drugiego gola dla Chelsea FC strzelił Pedro Rodríguez. Hiszpański skrzydłowy wykorzystał błąd Darrena Fletchera, a następnie huknął z odległości szesnastu metrów od bramki. Wówczas futbolówka wpadła do siatki tuż przy prawy słupku.

Co ciekawe, po zmianie stron Mark Hughes nie wprowadził na boisko świeżych piłkarzy. W pierwszym kwadransie gry oba zespoły nie stworzyły sobie żadnych klarownych okazji do strzelenia gola. W 77. minucie Álvaro Morata na pełnej szybkości wbiegł w pole karne Stoke City, po czym podciął piłkę nad bramkarzem. W oto sposób ustrzelił dublet. Kilka minut później ten sam zawodnik miał już na koncie trzy trafienia. Kolejny raz asystował mu Cesar Azpilicueta.

Pewna wygrana londyńczyków.

Stoke City – Chelsea FC 0:4 (0:2) Morata 2’, 77’, 82’, Pedro 30’

• „Obywatele” przejęli Manchester

W spotkaniu dwóch zwaśnionych drużyn z Manchesteru nie zabrakło emocji oraz bramek. Na nieszczęście dla „Czerwonych Diabłów”, derbowy pojedynek zwyciężyła ekipa „Obywateli”.

Hitem 16. kolejki Premier League będą derby Manchesteru. „Czerwone Diabły” na Old Trafford podejmą „Obywateli”. Mourinho kontra Guardiola. Obie ekipy z Manchesteru błyszczą, jeśli chodzi o ilość zdobywanych goli. Dzisiaj dowiemy się czy Manchester jest czerwony, czy może niebieski.

• Tottenham zdemolował Stoke; Shawcross zagrał na dwa fronty!

W 16. kolejce Premier League podopieczni Mauricio Pochettino nie dali żadnych szans ekipie dowodzonej przez Marka Hughesa. W trakcie spotkania doszło do niecodziennej sytuacji, gdyż kapitan „Garncarzy” strzelił dwa gole: samobójczego oraz honorowego.

• Jeden młot i po „The Blues”

16. kolejka Premier League nie była szczęśliwa dla podopiecznych Antonio Conte, którzy stracili gola już na początku spotkania.