Hiszpańska fiesta z „Garncarzami”; zły dobór partnerów!

Autor: Karol Brandt | 23.09.2017 17:52 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

„The Blues” roznieśli w pył Stoke City. W tym pojedynku górowali Hiszpanie, którymi dowodził Álvaro Morata.

Dzisiejszego popołudnia Stoke City gościło na swoim obiekcie mistrzów Anglii. W środku tygodnia gospodarze odpadli z Pucharu Ligi Angielskiej, przegrywając 0:2 z Bristol City. „The Blues” gładko rozprawili się z Nottingham Forest, wygrywając aż 5:1. Sytuacja kadrowa przedstawiała się następująco: sześciu kontuzjowanych graczy w zespole gospodarzy i tylko dwóch nieobecnych w drużynie gości. W tej grupie znaleźli się m.in. Ryan Shawcross i Kurt Zouma (Stoke City). Do Stoke-on-Trent z Chelsea FC nie wybrali się zawieszony za czerwoną kartkę David Luiz a także leczący uraz, Danny Drinkwater. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra głównego stawiano na wygraną „The Blues”.

W tej rywalizacji wynik został otworzony już w drugiej minucie. W tej sytuacji Álvaro Morata otrzymał genialne podanie od Cesara Azpilicuety. Były snajper Realu Madryt stanął sam na sam z golkiperem Stoke City i wyszedł zwycięsko z tej konfrontacji. Po pół godzinie gry drugiego gola dla Chelsea FC strzelił Pedro Rodríguez. Hiszpański skrzydłowy wykorzystał błąd Darrena Fletchera, a następnie huknął z odległości szesnastu metrów od bramki. Wówczas futbolówka wpadła do siatki tuż przy prawy słupku.

Co ciekawe, po zmianie stron Mark Hughes nie wprowadził na boisko świeżych piłkarzy. W pierwszym kwadransie gry oba zespoły nie stworzyły sobie żadnych klarownych okazji do strzelenia gola. W 77. minucie Álvaro Morata na pełnej szybkości wbiegł w pole karne Stoke City, po czym podciął piłkę nad bramkarzem. W oto sposób ustrzelił dublet. Kilka minut później ten sam zawodnik miał już na koncie trzy trafienia. Kolejny raz asystował mu Cesar Azpilicueta.