Czy ktoś ich kiedyś powstrzyma?! Kolejna kanonada Manchesteru City

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.09.2017 18:00 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Josepa Guardioli bardzo łatwo rozprawili się z Crystal Palace. Manchester City zaaplikował swoim rywalom pięć goli i został samodzielnym liderem Premier League.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Chociaż Manchester atakował, to goście z Londynu byli w stanie się skutecznie bronić. Groźne okazje dopiero tuż przed końcem pierwszej części przyniosły efekt, a worek z bramkami rozwiązał niezawodny ostatnio Leroy Sane.

Po zmianie stron Crystal Palace musiało grać bardziej odważnie, chcąc doprowadzić do remisu. To była woda na młyn dla "Obywateli", którzy nie pozostawili cienia wątpliwości kto był lepszy. Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Raheem Sterling, wykorzystując podanie niemieckiego skrzydłowego.

Nie minęło nawet dziesięć minut, a Angilk ponownie wpisał się na listę strzelców. Tym razem perfekcyjnym podaniem obsłużył go Sergio Aguero. Argentyńczyk kontynuował strzelanie na Etihad Stadium. Snajper wykorzystał idealną wrzutkę Sane i uderzeniem głową dobił przeciwnika.

W samej końcówce meczu Fabian Delph pokazał swoje umiejętności. Pomocnik przepięknym uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik spotkania.

Manchester City – Crystal Palace 5:0 (1:0) Sane 44', Sterling 51', 59', Aguero 79', Delph 89'

• „Obywatele” skarcili „Koguty”

Z racji zbliżających się świąt, Premier League sprezentowała nam nie lada spotkanie. Na Etihad Stadium Manchester City podjął Tottenham Hotspur. To spotkanie zdecydowanie mogło się podobać, ponieważ obie drużyny grały atrakcyjny dla oka futbol. Zwycięzcą w tym prestiżowym starciu okazał się zespół Josepa Guardioli, który nie był zbyt gościnny dla „Kogutów”.

• Chirurgiczna precyzja, hiszpańska finezja i trzy punkty!

W jednym meczów 18. kolejki Premier League pełną pulę zgarnęli podopieczni Antonio Conte.

• Lukaku wydrylował „Wiśnie”; skromna wygrana „Czerwonych Diabłów”

Środowe spotkanie „Czerwonych Diabłów” z AFC Bournemouth zapowiadało się na iście emocjonujące zawody. Podopieczni José Mourinho wykonali plan minimum, wygrali 1:0. I mogli cieszyć się z kolejnych trzech „oczek”.

Nie zwalniamy tempa. W meczu 17. kolejki Premier League Liverpool FC podjął na Anfield West Bromwich Albion. W barwach gości mogliśmy zobaczyć Grzegorza Krychowiaka, który wrócił do pierwszej „jedenastki” drużyny z Birmingham.