Problemy United z Southampton. Lukaku bohaterem

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.09.2017 18:32 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United nie zagrał najlepszego spotkania w tym sezonie, jednak zapisał na swoim koncie trzy punkty. Wszystko za sprawą Romelu Lukaku, który po raz szósty w sezonie wpisał się na listę strzelców.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Southampton jednak ma wielkie problemy ze skutecznością na własnym boisku i nie potrafił udokumentować tego golem. Po pierwszym kwadransie dominacji "Świętych", przyszła kolei na Manchester United

Podopieczni Jose Mourinho bardzo szybko swój napór przełożyli na gola. Dośrodkowanie, na raty, na gola zamienił Romelu Lukaku. Reprezentanta Belgii najpierw genialną paradą zatrzymał Forster, jednak przy dobitce nie miał najmniejszych szans. Oba zespoły do przerwy nie stworzyły sobie dogodnych okazji, a najbliżej szczęścia był Rashford, który minimalnie chybił z rzutu wolnego.

Po przerwie przyjezdni grali bardzo słabo. Olbrzymia dominacja Southamptonu powinna niejednokrotnie zakończyć się golem, ale zabrakło postawienia przysłowiowej kropki nad i. Trzykrotnie bliski wpisania się na listę strzelców był defensywny pomocnik, Oriol Romeu. Za pierwszym razem futbolówkę wybił Fellaini, zaś w dwóch następnych sytuacjach fatalnie spudłował.

Swoje okazje mieli również "Czerwone Diabły". W całej drugiej połowie wyprowadzili oni zaledwie dwie groźne kontry, które fatalnie zmarnowali. Sytuację sam na sam z golkiperem gospodarzy przegrał Lukaku. Następną "setkę" zaprzepaścił Ander Herrera, uderzając nad bramką.

Southampton FC – Manchester United 0:1 (0:1) Lukaku 20'