Brak Neymara = brak zwycięstwa. Pierwsza strata punktów PSG

Autor: Kacper Chwedoruk | 23.09.2017 19:00 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Paris Saint-Germain po raz pierwszy w sezonie nie zgarnęło kompletu punktów. Ich serię zatrzymało Montpellier HSC, które nie straciło żadnego gola na własnym stadionie z wicemistrzem Francji.

Zespół występujący w Lidze Mistrzów nie potrafił złapać swojego rytmu. Co prawda podopieczni Unaia Emery'ego nabijali posiadanie piłki, jednak na sytuacje podbramkowe to nie wystarczyło. PSG pudłowało raz za razem, a do przerwy nie potrafiło oddać ani jednego celnego strzału.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. 75 procentowe posiadanie piłki nie przekładało się nawet na groźne sytuacje. Pełna kontrola w środku pola za sprawą duetu Verratti-Motta była niesamowicie widoczna, jednak zabrakło jednego magicznego zagrania, które otworzyłoby wynik meczu.

Takim na pewno byłby w stanie popisać się Neymar, który w tym spotkaniu nie mógł wystąpić. Reprezentant Brazylii pauzował z powodu kontuzji stopy, a dziurę po nim miał załatać Julian Draxler. Niemiec jednak nie był w stanie zastąpić byłej gwiazdy Barcelony, co poskutkowało bezbramkowym wynikiem.

Montpellier HSC – Paris Saint-Germain 0:0

• Oficjalnie: Wychowanek AS Monaco po 19 latach wraca do klubu!

Wicemistrzowie Francji ogłosili nazwisko następcy zwolnionego przed kilkoma dniami Leonardo Jardima.

Paris Saint-Germain fantastycznie rozpoczęło zawody z Lyonem. Szybko zdobyty gol sprawił, że lider Ligue 1 mógł spokojnie kontrolować przebieg rywalizacji .

AS Monaco do przerwy przegrywało ze Stade Rennes 0:1 i w dodatku pierwszą połowę kończyło w osłabieniu. Jednak po przerwie piłkarze z Księstwa doprowadzili do remisu za sprawą Falcao, ale nie zdołali tego punktu dowieźć do końca meczu.

Na Parc des Princes dojdzie dzisiaj do ciekawego pojedynku. Paris Saint-Germain jako lider Ligue 1 podejmie zespół, który walczy o wejście do strefy pucharowej. Chociaż sezon jest jeszcze długi i porażka nie skreśli PSG i OL z walki o mistrzostwo, to jednak z pewnością żadna ze stron nie odpuści. Obecnie obie ekipy dzieli pięć miejsc w tabeli i aż 10 punktów.

Po porażce z Liverpoolem trener Thomas Tuchel postanowił wystawić podstawową „jedenastkę”, która miała za zadanie zdominować gości z Belgradu. Przyjezdni w poprzedniej kolejce Ligi Mistrzów zremisowali bezbramkowo z Napoli.