Pewne trzy punkty „Błękitnych” w spotkaniu z mistrzem Holandii

Mateusz Deluga | 26.09.2017 22:38 | komentarzy: 1 | kategoria: Zapowiedź meczu |

W grupie F zmierzyły się ze sobą zespoły, które przegrały swoje ostatnie spotkania w Lidze Mistrzów. SSC Napoli niespodziewanie uległo Szachtarowi Donieck 1:2. Natomiast Feyenoord został zdemolowany przez Manchester City 0:4. Obie drużyny potrzebowały punktów, aby móc się liczyć w Lidze Mistrzów.

W 7. minucie spotkania Lorenzo Insigne wykorzystał błąd w rozegraniu piłki przez piłkarzy Feyenoordu Rotterdam. Skrzydłowy gospodarzy przebiegł z piłką kilka metrów, po czym oddał strzał z dwudziestu metrów w lewy róg bramki Jonesa.

Insigne zadedykował bramkę Arkadiuszowi Milikowi, który zerwał więzadła w lewym kolanie podczas ostatniego meczu ligowego.

Niespełna dwie minuty od wznowienia gry, Dries Mertens znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niesamowity Belg pokonał bramkarza gości i podwyższył rezultat na 2:0. Od momentu strzelenia drugiej bramki, gospodarze zdecydowanie przeważali na boisku. Feyenoord Rotterdam nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Reiny.

W 68. minucie Feyenoord otrzymał szansę na zdobycie gola kontaktowego. Jednak intencję Jensa Toornstra wyczuł Pepe Reina, który obronił rzut karny. Obroniony rzut karny podziałał na gospodarzy mobilizująco. W 70. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał José Callejón.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Feyenoord zdobył bramkę honorową. A konkretnie zrobił to Sofyan Amrabat, który wygrał pojedynek z Pepe Reiną i zniwelował rozmiar porażki.

SSC Napoli – Feyenoord  Rotterdam 3:1 (1:0) Insignie 7’, Mertens 46’, Callejon 70’ – Amrabat 90+3’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Holandia, Włochy, Dries Mertens, Jose Callejon, Feyenoord Rotterdam, Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne, SSC Napoli, Napoli - Feyenoord 2017-09-26

• Marco Verratti na temat rywalizacji z Realem Madryt

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.

Legendarny bramkarz Bayernu Monachium, Oliver Kahn przyznał, że żałuje faktu, iż nie przeniósł się do Manchesteru United. Alex Ferguson chciał go kupić w 2003 roku. Jednak Niemiec został i ustanowił rekord Bundesligi, w której zagrał 557 razy. Żaden bramkarz nie może pochwalić się takim wynikiem.

Josep Guardiola skomentował losowanie Ligi Mistrzów, które odbyło się w poniedziałek. Manchester City zagra z FC Basel. Szwajcarzy w fazie grupowej mierzyli się z inną ekipą z Manchesteru. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" wygrały 3:0, zaś w Szwajcarii gospodarz triumfował 1:0.

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z hitów tego etapu rozgrywek jest bez wątpienia pojedynek Realu Madryt z Paris Saint-Germain. Szkoleniowiec wicemistrzów Francji zdradził, że ma pozytywne odczucia, jeśli chodzi o rywalizację z obrońcą trofeum.