Pewne trzy punkty „Błękitnych” w spotkaniu z mistrzem Holandii

Mateusz Deluga | 26.09.2017 22:38 | komentarzy: 1 | kategoria: Zapowiedź meczu |

W grupie F zmierzyły się ze sobą zespoły, które przegrały swoje ostatnie spotkania w Lidze Mistrzów. SSC Napoli niespodziewanie uległo Szachtarowi Donieck 1:2. Natomiast Feyenoord został zdemolowany przez Manchester City 0:4. Obie drużyny potrzebowały punktów, aby móc się liczyć w Lidze Mistrzów.

W 7. minucie spotkania Lorenzo Insigne wykorzystał błąd w rozegraniu piłki przez piłkarzy Feyenoordu Rotterdam. Skrzydłowy gospodarzy przebiegł z piłką kilka metrów, po czym oddał strzał z dwudziestu metrów w lewy róg bramki Jonesa.

Insigne zadedykował bramkę Arkadiuszowi Milikowi, który zerwał więzadła w lewym kolanie podczas ostatniego meczu ligowego.

Niespełna dwie minuty od wznowienia gry, Dries Mertens znalazł się sam na sam z bramkarzem. Niesamowity Belg pokonał bramkarza gości i podwyższył rezultat na 2:0. Od momentu strzelenia drugiej bramki, gospodarze zdecydowanie przeważali na boisku. Feyenoord Rotterdam nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką Reiny.

W 68. minucie Feyenoord otrzymał szansę na zdobycie gola kontaktowego. Jednak intencję Jensa Toornstra wyczuł Pepe Reina, który obronił rzut karny. Obroniony rzut karny podziałał na gospodarzy mobilizująco. W 70. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał José Callejón.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Feyenoord zdobył bramkę honorową. A konkretnie zrobił to Sofyan Amrabat, który wygrał pojedynek z Pepe Reiną i zniwelował rozmiar porażki.

SSC Napoli – Feyenoord  Rotterdam 3:1 (1:0) Insignie 7’, Mertens 46’, Callejon 70’ – Amrabat 90+3’

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Holandia, Włochy, Dries Mertens, Jose Callejon, Feyenoord Rotterdam, Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne, SSC Napoli, Napoli - Feyenoord 2017-09-26

• Oficjalnie: Kolejne sankcje od UEFA!

W związku ze spotkaniem Komisji Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA, które odbyło się 31 maja, zapadły decyzje odnośnie ukarania klubów oraz piłkarzy.

• Oficjalnie: Zapadły decyzje w sprawie kar od UEFA!

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA (CEDB) postanowiła m.in. zawiesić Josepa Guardiolę.

Kolejny sezon Champions League dobiegł końca. Bez wątpienia rozgrywki te po raz kolejny nas zaskoczyły. Mieliśmy wiele niespodziewanych wzlotów i upadków, wielkich zwycięstw i spektakularnych porażek. Te wszystkie czynniki rzecz jasna miały wpływ na nasze skromne zestawienie najlepszych piłkarzy tej edycji Ligi Mistrzów.

• Jorginho nie trafi na Etihad Stadium?!

27-letni pomocnik był jednym z najjaśniejszych punktów SSC Napoli w ubiegłym sezonie. Nie może zatem dziwić fakt, że o jego usługi zabiega kilka mocnych klubów europejskich, a wśród nich „The Citizens”.

• Sarri lada dzień na Stamford Bridge? Zenit ma nowego trenera!

W ostatnich tygodniach media z całego świata informowały, że Maurizio Sarri znajduje się na celowniku londyńskiej Chelsea oraz Zenita Sankt Petersburg. Jednak Rosjanie znaleźli już trenera.