Beşiktaş JK wygrał drugie spotkanie w Lidze Mistrzów

Mateusz Deluga | 26.09.2017 23:00 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

W poprzedniej kolejce fazy grupowej Beşiktaş JK wygrał pierwsze spotkanie z FC Porto 3:1. Natomiast RB Leipzig musiał podzielić się punktami z AS Monako. Dla drużyny z Lipska, to spotkanie mogło być decydujące w kontekście ewentualnego awansu do dalszej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów.

Rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu był Siergiej Karasiew. Obie drużyny wyszły na murawę zmotywowane. Beşiktaş JK w tym spotkaniu był typowany jako zdecydowany faworyt.

W 10. minucie Ryan Babel otworzył wynik spotkania. Cenk Tosun z lewej strony boiska posłał prostopadłą piłkę do Babela, który strzelił w lewy dolny róg bramki.

W 32. minucie kontuzji doznał najskuteczniejszy gracz gości - Timo Werner. W jego miejsce na boisku pojawił się Lukas Klostermann. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, Ricardo Quaresma dośrodkował piłkę z głębi pola wprost na głowę Talisci. Gulacsi w tej sytuacji był bez szans.

W 58. minucie z pozoru groźnie na bramkę Fabricio uderzył Bruma, jednak piłka po jego strzale powędrowała daleko od bramki. Do niecodziennej sytuacji doszło w 65. minucie. Na stadionie niespodziewanie zgasła połowa jupiterów. Wobec tej sytuacji, sędzia musiał przerwać mecz, a samo spotkanie zostało przedłużone o 10. minut.

Po wznowieniu gry nie zobaczyliśmy więcej bramek. Beşiktaş JK swoją skuteczną grą zapewnił sobie kolejne ważne trzy punkty.

Beşiktaş JK – RB Leipzig 2:0 (2:0) Babel 10’, Talisca 42’

• Marco Verratti na temat rywalizacji z Realem Madryt

Włoski pomocnik po wygranym meczu ze Strasbourgiem udzielił wypowiedzi dotyczących zbliżających się potyczek z obrońcą Pucharu Europy.

Legendarny bramkarz Bayernu Monachium, Oliver Kahn przyznał, że żałuje faktu, iż nie przeniósł się do Manchesteru United. Alex Ferguson chciał go kupić w 2003 roku. Jednak Niemiec został i ustanowił rekord Bundesligi, w której zagrał 557 razy. Żaden bramkarz nie może pochwalić się takim wynikiem.

Josep Guardiola skomentował losowanie Ligi Mistrzów, które odbyło się w poniedziałek. Manchester City zagra z FC Basel. Szwajcarzy w fazie grupowej mierzyli się z inną ekipą z Manchesteru. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" wygrały 3:0, zaś w Szwajcarii gospodarz triumfował 1:0.

Dzisiaj odbyło się losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jednym z hitów tego etapu rozgrywek jest bez wątpienia pojedynek Realu Madryt z Paris Saint-Germain. Szkoleniowiec wicemistrzów Francji zdradził, że ma pozytywne odczucia, jeśli chodzi o rywalizację z obrońcą trofeum.

Trener Bayernu Monachium Jupp Heynckes i dyrektor sportowy tego klubu Hasan Salihamidzić po tym, jak ich drużyna trafiła w 1/8 finału Ligi Mistrzów na Beşiktaş, nie zamierzają lekceważyć rywala, a wręcz uważają, że aby awansować, „Bawarczycy” muszą pokazać swój najwyższy poziom.