Agüero nie wykorzystał szansy; Manchester City wygrał

Autor: Karol Brandt | 26.09.2017 22:58 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Choć „The Citizens” zwyciężyli, to argentyński snajper może pluć sobie w brodę, gdyż mógł dzisiaj zostać najlepszy strzelcem zespołu z Etihad Stadium.

Argentyńczyk usilnie starał się o trafienie, a pierwsza okazja ku niemu nadarzyła się w ósmej minucie. Wówczas świetnie interweniował Andrij Piatow. W 34. minucie Leroy Sané minął dwóch obrońców i oddał strzał skierowany w lewy róg bramki, lecz golkiper był na posterunku.

Kilka minut po wznowieniu gry ukraiński golkiper był już bez szans. Pokonał go Kevin De Bruyne, uderzając z około dwudziestu metrów. W 71. gospodarzom przyznano rzut karny, a piłkę na jedenastym metrze ustawił Sergio Agüero. Argentyńczyk oddał strzał w lewy róg bramki, lecz Andrij Piatow wyczuł jego zamiary i kapitalnie interweniował.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się takim rezultatem, do siatki Szachtara trafił Raheem Sterling, którego świetnie wypatrzył Bernando Silva.

Manchester City – Szachtar Donieck 2:0 (0:0) De Bruyne 48’, Sterling 90’