Świetny mecz Paris Saint-Germain. Lewandowski i koledzy na kolanach

Krystian Kutt | 27.09.2017 22:41 | komentarzy: 11 | kategoria: Recenzja meczu |

W hitowym spotkaniu drugiej serii spotkań fazy grupowej Ligi Mistrzów PSG pokonało na własnym stadionie zespół Roberta Lewandowskiego – Bayern Monachium 3:0.

Mecz na Parc des Princes świetnie zaczął się dla gospodarzy. Już w 2. minucie kapitalną akcją popisał się Neymar, podał piłkę do Daniego Alvesa, a ten pewnym strzałem z lewej strony pola karnego pokonał bramkarz gości. Takiego początku spotkania mogli się spodziewać tylko kibice z Paryża.

W kolejnych minutach rywalizacji w stolicy Francji to goście mieli przewagę. Kilka razy byli bliscy strzelenia bramki m.in. Thomas Muller, ale piłka po jego strzale minimalnie przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Alphonse'a Areolę. W 19. minucie Bayern miał świetną sytuację do wyrównania, jednak strzał Javiego Martineza zza pola karnego obronił Areola i nadal było 1:0 dla PSG.

Dalsza część meczu to akcję ofensywne obu zespołów. Potencjał obu klubów, jeżeli chodzi o grę do przodu, jest ogromny. Akcja za akcją. Z jednej strony świetne interwencje wychowanka PSG – Areoli, a z drugiej niecelne strzały zawodników z Paryża.

Kibice, którym udało się kupić bilet na to spotkanie, mieli wiele powodów do zadowolenia. W 31. minucie było już 2:0. Edinson Cavani dostał świetne podanie od Mbappe przed polem karnym i mocnym strzałem w samo okienko bramki pokonał Svena Ulreicha.

Już na początku drugiej połowy świetną sytuację miał Neymar, jednak kapitan reprezentacji Brazylii minimalnie przestrzelił. Co się wlecze, to nie uciecze i w 63. minucie do bramki trafił Neymar. Karygodny błąd w swoim polu karnym popełnił Martinez.

Po bramce na 3:0 mecz się wyrównał. Bayern stwarzał sytuacje do strzelenia honorowej bramki, ale nie udało się. Był zbyt wolny, ataki zespołu z Niemiec były zbyt przewidywalne. Żaden z zawodników Bayernu nie zagrał na swoim poziomie. Z drugiej strony, piłkarze PSG zagrali świetnie w defensywie, gdyby trafili na skuteczniejszy zespół, mogłoby być różnie.

Paris Saint-Germain – Bayern Monachium 3:0 (1:0) Alves 2’, Cavani 32’, Neymar 63’