Ostro grający Sporting blisko niespodzianki. Samobój zapewnił zwycięstwo Barcelonie

Autor: Kacper Chwedoruk | 27.09.2017 22:40 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona okazała się minimalnie lepsza od Sportingu. Słabo grający kataloński zespół zdobył cenne trzy punkty, dzięki stoperowi gospodarzy, który zanotował samobójcze trafienie.

Barcelona od początku przejęła inicjatywę i długo utrzymywała się przy piłce. Nie przekładało się to jednak na sytuacje podbramkowe, co pokazują dobitnie statystyki. Najlepszą, a zarazem jedyną groźną sytuacją przed przerwą było uderzenie Luisa Suareza. Urugwajczyk strzelał z bardzo ostrego konta, co zdecydowanie ułatwiło interwencję Rui Patricio.

W drugiej połowie Barcelona bardzo szybko objęła prowadzenie. Wszystko za sprawą niefortunnej interwencji Sebastiana Coatesa. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka odbiła się od reprezentanta Urugwaju i pokonała bezradnego bramkarza gospodarzy.

Liderzy ligi hiszpańskiej nie potrafili odnaleźć swojego rytmu w tym spotkaniu. Dowodem na to niech będzie fakt, iż najlepszymi piłkarzami tego zespołu byli piłkarze defensywni, na czele z Ter Stegenem, Busquetsem czy Pique. W końcówce jednak "Blaugrana" była bliska zamknięcia emocji. Sytuację sam na sam z portugalskim bramkarzem przegrał Paulinho, który na boisku pojawił się w 80. minucie.

Warto odnotować, że gospodarze otrzymali aż sześć żółtych kartek, co ewidentnie pokazuje jakie było nastawienie Sportingu na to spotkanie. Barcelona, mimo sporych kłopotów, dopisała do swojego konta drugie zwycięstwo i z kompletem punktów przewodzi w grupie D.

Sporting CP – FC Barcelona 0:1 (0:0) Coates 49' (sam.)