Valverde: Kluczowa wygrana z trudnym rywalem

Autor: Grzegorz Góra | 28.09.2017 13:00 | komentarzy: 0 | kategoria: News |

Szkoleniowiec "Blaugrany" skomentował wczorajsze wyjazdowe zwycięstwo z Sportingiem w Lizbonie. Na wyróżnienie zasłużył Sergi Roberto.

Dobrze weszliśmy w mecz. Dominowaliśmy w pierwszej połowie i początkiem drugiej. Niestety nie potrafiliśmy dobić rywala, przez co cierpieliśmy w końcówce. Mimo wszystko, jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wygraliśmy bardzo ważny mecz z trudnym rywalem  powiedział tuż po spotkaniu ze Sportingiem trener FC Barcelony.

Oprócz pochwał dla zespołu, Valverde zdecydował się również na indywidualne wyróżnienie Sergiego Roberto, który bardzo dobrze pracował przez cały mecz.

Sergi to pomocnik, który może grać zarówno w środku pola jak i na skrzydłach. Dziś zależało nam, by pomagał zarówno w obronie jak i w ataku i świetnie się z tego wywiązał. Pomógł mi utrzymać linie razem  zachwalał piłkarza Hiszpan.

FC Barcelona wygrała drugi mecz w grupie i z kompletem punktów przewodzi tabeli grupy D. W kolejnej serii spotkań, przed własną publicznością, podejmie grecki Olympiakos.

• Simeone: Griezmann będzie jeszcze lepszy w atakującym zespole

Diego Simeone przyznał, że Antoine Griezmann będzie jeszcze lepszym napastnikiem w zespole bardziej ofensywnym niż Atlético Madryt. Argentyńczyk dodał, że jest pogodzony z tym, że Francuz odejdzie i na pewno pozwoli mu na to.

Legendarny bramkarz Bayernu Monachium, Oliver Kahn przyznał, że żałuje faktu, iż nie przeniósł się do Manchesteru United. Alex Ferguson chciał go kupić w 2003 roku. Jednak Niemiec został i ustanowił rekord Bundesligi, w której zagrał 557 razy. Żaden bramkarz nie może pochwalić się takim wynikiem.

• 33-latek odejdzie z Camp Nou?!

Katalońskie media wieszczą, że podczas zimowego okna transferowego „Blaugranę” opuści jeden zawodnik.

Franck Ribéry wrócił do zdrowia po kontuzji więzadeł krzyżowych i zagrał w sobotę z Eintrachtem Frankfurt 67 minut oraz w środę z 1. FC Köln 73 minuty. Jednak władze Bayernu Monachium nie chcą za bardzo przemęczać 34-latka, aby uraz się jemu nie odnowił.

Josep Guardiola skomentował losowanie Ligi Mistrzów, które odbyło się w poniedziałek. Manchester City zagra z FC Basel. Szwajcarzy w fazie grupowej mierzyli się z inną ekipą z Manchesteru. Na Old Trafford "Czerwone Diabły" wygrały 3:0, zaś w Szwajcarii gospodarz triumfował 1:0.