Oficjalnie: Carlo Ancelotti zwolniony!

Autor: Grzegorz Góra | 28.09.2017 16:24 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

To musiało się tak skończyć - Włoch nie jest już trenerem Bayernu Monachium!

Słaba postawa w lidze, kiepski styl i upokarzająca porażka w Paryżu przelały czarę goryczy. Bayern Monachium zwolnił trenera, który miał zapewnić "Bawarczykom" triumf w Lidze Mistrzów!

Wieść o odwołaniu włoskiego szkoleniowca gruchnęła dziś rano w niemieckich mediach. Choć wydawało się, że w Bawarii nikt nie podejmie tak gwałtownej decyzji, w klubie postanowiono ratować sezon i działać natychmiastowo. Oficjalna strona internetowa mistrzów Niemiec poinformowała o rozstaniu z Włochem.

 Od początku sezonu, gra naszego zespołu nie wyglądała tak jak powinna, a mecz w Paryżu potwierdził, że czas wyciągnąć konsekwencje. Razem z Hasanem Salihamidziciem odbyliśmy dziś z Carlo Ancelottim poważną rozmowę i przekazaliśmy mu decyzję  powiedział Karl-Heinz Rummenigge cytowany przez serwis Bayernu.

 Chciałbym podziękować trenerowi za współpracę i przykro mi, że tak kończy się jego kariera w Bayernie. Carlo jest moim przyjacielem i nic tego nie zmieni, ale musieliśmy wspólnie podjąć decyzję najlepszą dla Bayernu. Liczę, że zespół dobrze zareaguje na zmianę i wrócimy do gry o trofea  dodał.

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze kto zastąpi Włocha na stanowisku szkoleniowca, jednak wszystko wskazuje na to, że tymczasowym (?) sternikiem klubu ze stolicy Bawarii zostanie 40-letni Willy Sagnol, który reprezentował barwy Bayernu jako piłkarz. Szanse na debiut w roli szkoleniowca FCB będzie miał już w niedzielę w Berlinie, gdzie "Bawarczycy" zmierzą się z miejscową Herthą.

Czytaj więcej o: Bayern Monachium, Niemcy, Carlo Ancelotti, Trenerzy, Karl Heinz Rummenigge, Willy Sagnol

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze