Pizarro wraca do Bundesligi

Autor: Dariusz Maruszczak | 29.09.2017 16:42 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Najskuteczniejszy obcokrajowiec w historii ligi niemieckiej, Claudio Pizarro, podpisał kontrakt z FC Köln do końca sezonu 2017/2018.

38-letni napastnik strzelił w Bundeslidze 191 goli i jest najlepszym snajperem spoza Niemiec w historii tych rozgrywek. Co ciekawe na drugim miejscu w tej klasyfikacji znajduje się Robert Lewandowski z dorobkiem 158 bramek.

Köln rozpaczliwie szuka możliwości wzmocnienia drużyny. W poprzednim sezonie zespół z Kolonii zajął w Bundeslidze znakomite piąte miejsce, dzięki czemu może teraz występować w europejskich pucharach. Obecne rozgrywki zaczęły się jednak dla tej ekipy fatalnie. Köln zajmuje ostatnie miejsce w Bundelidze po remisie i pięciu porażkach oraz strzeliło w całych rozgrywkach zaledwie jednego gola. Doświadczony Pizarro ma pomóc w poprawieniu bilansu bramkowego drużyny.

Wiek odciska jednak coraz mocniejsze piętno na Pizarro. Peruwiańczyk od lipca pozostawał bez pracy po wygaśnięciu jego kontraktu z Werderem Brema, w którym występował łącznie przez osiem lat. Sezon 2015/2016 Pizarro miał jeszcze udany, gdyż zdobył w Bundeslidze 14 bramek. Jednak w poprzednich rozgrywkach nękały go problemy zdrowotne i w rezultacie do swojego okazałego dorobku w lidze niemieckiej dorzucił tylko jedno trafienie w 19 występach. Zobaczymy, czy ten weteran pomoże Köln wydostać się z dna tabeli i zapisze kolejną piękną kartę w historii swoich występów w Bundeslidze.

W nowym zespole Peruwiańczyk będzie przywdziewał trykot z numerem „39”. 

Czytaj więcej o: Niemcy, FC Koln, Claudio Pizarro, Bundesliga

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (1)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze