Wyczerpane AS Monaco zremisowało z „La Paillade”

Autor: Karol Brandt | 29.09.2017 22:38 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

We wtorek podopieczni Leonardo Jardima grali ze „Smokami”, a już w piątek musieli rywalizować z zespołem, który przed tygodniem zremisował bezbramkowo z Paris Saint-Germain. Gdy piłkarze z Księstwa Monako omal nie słaniali się na nogach, z pomocą przyszedł im Radamel Falcao. Kolumbijczyk strzelił swojego dwunastego gola w ósmym meczu Ligue 1. Jednak w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził 34-letni Souleymane Camara.

Kilka dni po porażce AS Monaco w starciu grupowym z FC Porto (0:3), piłkarze z Księstwa Monako podejmowali na własnym stadionie rywali z Montpellier. Wcześniej, w lidze, oba zespoły wygrały swoje spotkania. Gospodarze pokonali OSC Lille 4:0, zaś goście wygrali z Troyes AC 1:0. Jeśli chodzi o nieobecności, to Leonardo Jardim nie mógł wstawić do składu kontuzjowanych Loïca Badiashile, Adamę Diakhaby’ego i Jorgego. „La Paillade” przybyli na Stade Louis II tylko bez pauzującego za czerwoną kartkę, Giovanniego Sio. Faworytem pojedynku rozgrywanego w Księstwie Monako byli gospodarze.

Na obiekcie AS Monaco jak zwykle nie było tłumów.

Od pierwszego gwizdka arbitra, Tony’ego Chaprona, piłkarze AS Monaco grali bardzo nerwowo. Dodatkowo, brakowało im dokładności podczas kreowania akcji, co chcieli wykorzystać przyjezdni. Okazję ku temu w 20. minucie miał Pedro Mendes, który uderzał na bramkę rywali z okolic pola karnego. Wówczas, na posterunku był Danijel Subašić. Chorwat sparował piłkę przed siebie, czego nie wykorzystał jeden z nadbiegających piłkarzy Montpellier HSC.

W 38. minucie „Czerwoni-Biali” przeprowadzili szybką, zespołową akcję. W tej sytuacji Rony Lopes dograł futbolówkę do znajdującego się w pobliżu bramki, Radamela Falcao. Doświadczony Kolumbijczyk, pomimo interwencji bramkarza, wpakował „szmaciankę” do siatki przyjezdnych.

W pierwszej połowie gospodarze odczuwali trudy spotkania Ligi Mistrzów, które odbyło się we wtorek. Ostatecznie, jednak strzelili gola i zeszli do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu.

Po przerwie oba zespoły wróciły na murawę w takich samych „jedenastkach”, w jakich zaczynały te zawody. W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo. Leonardo Jardim, widząc to, dokonał zmiany, w myśl której na placu gry pojawił się Rachid Ghezzal.

W 82. minucie niezłą akcję wyprowadzili gospodarze, lecz wszystko zaprzepaścił Thomas Lemar, strzelając daleko obok bramki. Sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył pięć minut. Czas działał na niekorzyść gospodarzy, którzy w końcówce spotkania stracili gola, a w konsekwencji dwa punkty. Autorem trafienia na 1:1 był Souleymane Camara, który po strzale głową wpakował piłkę do bramki.

AS Monaco – Montpellier HSC 1:1 (1:0) Falcao 38’ – Camara 90+2’