Mecz efektownych goli w Augsburgu

Autor: Karol Brandt | 30.09.2017 17:25 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

W 7. kolejce Bundesligi rywalem BVB był FC Augsburg. Oba zespoły prowadziły dość zacięte zawody, a ozdobą starcia były piękne trafienia, wśród których na szczególną uwagę zasługuję „podcinka” Kagawy.

Punktualnie o godzinie 15:30 Borussia Dortmund rozgrywała mecz w delegacji z miejscowym Augsburgiem. Gospodarze w poprzedniej kolejce ligowej zremisowali bezbramkowo ze Stuttgartem. Zaś goście roznieśli w pył imiennika z Mönchengladbach, wygrywając 6:1. Jednak kilka dni później przegrali z Realem Madryt 1:3. W obu zespołach mieliśmy do czynienia z plagą kontuzji, a zagrać nie mogli m.in. Marvin Friedrich (FC Augsburg) oraz Marcel Schmelzer (BVB). Faworytem tego spotkania był zespół z Zagłębia Ruhry.

Przestrzegania przepisów pilnował dziś Marco Fritz. Już w czwartej minucie goście objęli prowadzenie, gdy po centrze z rzutu rożnego, do pozycji strzeleckiej w polu karnym doszedł Andrij Jarmołenko. Ukrainiec piętą wpakował piłkę do siatki rywali. Klasa!

W 11. minucie miejscowi doprowadzili do wyrównania. W tej sytuacji Caiuby wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Philippa Maxa, oddając strzał głową. Piękne trafienie! W 23. minucie błąd przed własnym polem karnym popełnił Philipp Max, a gracze BVB to wykorzystali. Andrij Jarmołenko zagrał piłkę do Shinjiego Kagawy. Japończyk pociął futbolówkę i z około szesnastu metrów przelobował golkipera Augsburga. To można oglądać w nieskończoność.

Oto autor trafienia, które z pewnością będzie kandydowało do gola kolejki.

Już w doliczonym czasie gry genialnym podaniem popisał się Jeremy Toljan, lecz Shinji Kagawa przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Przedtem boisko z powodu kontuzji opuści piłkarz Augsburga, Rani Khedira. Jednego z braci Khedira zastąpił Ja-Cheol Koo.

Tym samym obie ekipy zeszły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu przyjezdnych.

Po przerwie nie dostrzegliśmy zmian w składach obu ekip. W 63. minucie z powodu urazu boisko opuścił Andrij Jarmołenko, w miejsce którego pojawił się Maximilian Philipp. W 71. minucie w polu karnym rywali główkował Pierre-Emerick Aubameyang, lecz Marvin Hitz wykazał się wspaniałym refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

W 79. minucie żółtą kartkę za faul na Łukaszu Piszczku otrzymał Ja-Cheol Koo. Przewinienie miało miejsce w „szesnastce” gospodarzy. W związku z tym arbiter wskazał na jedenasty metr. Piłkę na „wapnie” ustawił Pierre-Emerick Aubameyang, jednak golkiper Augsburga nie dał nabrał się Gabończykowi i został na środku bramki, pewnie wyłapując podciętą futbolówkę.

Pomimo kilku szans w końcówce spotkania, wynik już się nie zmienił, a trzy punkty wpłynęły na konto ligowe dortmundczyków.

FC Augsburg – Borussia Dortmund 1:2 (1:2) Caiuby 11’ – Jarmołenko 4’, Kagawa 23’