Dublet Fellainiego, gol Lukaku i spokojne popołudnie United

Autor: Michał Nowacki | 30.09.2017 17:51 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Manchester United wykorzystał atut własnego boiska i fakt, że podejmował u siebie najgorszą drużynę w Anglii. Crystal Palace bowiem jest jedyną drużyną, która do tej pory nie zdobyła gola w sezonie 2017/2018 i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

"Czerwone Diabły" już w trzeciej minucie otworzyły wynik spotkania, a konkretnie zrobił to Juan Mata, dla którego był to 200. występ w Premiership. Wcześniej Hiszpan zaliczył 82 mecze dla Chelsea. Marcus Rashford inteligentnie minął rywala markując strzał, jednak zrobił sobie w ten sposób wolną przestrzeń i dośrodkował piłkę na środek pola karnego, gdzie stał Mata i silnym strzałem pokonał Hennesseya.

Ten gol dał dużo spokoju United, które przez pierwszy kwadrans kontrolowało przebieg meczu, dominując w posiadaniu piłki i konstruując kolejne akcje. Wraz z upływem czasu także Crystal Palace oddało kilka strzałów, piłkarze tej drużyny zaczęli się częściej pojawiać pod polem karnym De Gei, ale nic groźnego nie potrafili zrobić.

W 35. minucie gola na 2:0 zdobył Manuel Fellaini, w rolę asystenta tym razem wcielił się Ashley Young, dla którego to był 300. występ w lidze angielskiej. Na prawym słupku stało dwóch byłych zawodników Evertonu: Lukaku i Fellaini, do piłki doszedł ten drugi i pewnie skierował futbolówkę do bramki gości.

Chwilę przed przerwą mogło być 3:0. Po rzucie rożnym piłka została zagrana w pole karne, najwyżej wyskoczyć do niej Chris Smalling, który uderzył głową. Anglik pomylił się o około 30 centymetrów. Następna akcja też mogła przynieść gola, z ostrego kąta strzelał Rashford, ale nogami obronił golkiper gości.

Także druga połowa rozpoczęła się dla gospodarzy od zdobycia gola, na 3:0 wpisał się na listę strzelców ponownie Fellaini. Marcus Rashford wykonał rzut wolny z lewego sektora boiska, a w polu karnym stał Belg, który głową skierował piłkę do bramki.

W 81. minucie Anthony Martial mógł zdobyć po raz kolejny gola po wejściu z ławki rezerwowych. W tym sezonie Francuz już cztery razy wchodził jako rezerwowy i trzy razy wpisywał się na listę strzelców. Tym razem Wayne Hannessey świetnie obronił jego uderzenie, które szło w kierunku lewego dolnego rogu bramki.

W 86. minucie wynik meczu ustanowił... Romelu Lukaku, który stał niepilnowany w polu karnym. Anthony Martial zagrywał do niego piłkę, która minęła trójkę obrońców. Belg tylko dostawił nogę i zdobył swojego kolejnego gola w tym sezonie dla United.

Manchester United – Crystal Palace 4:0 (2:0) Mata 3', Fellaini 35', 49', Lukaku 86'