Gol De Bruyne daje triumf City nad mistrzem Anglii

Autor: Michał Nowacki | 30.09.2017 20:22 | komentarzy: 3 | kategoria: Recenzja meczu |

W szlagierze siódmej kolejki Premiership górą okazał się być Manchester City, który wygrał 1:0. Gol padł późno, bo dopiero w 68. minucie.

Spotkanie lepiej zaczęła Chelsea. W trzeciej minucie N'Golo Kanté posłał piłkę w pole karne do Álvaro Moraty, ale Hiszpan głową przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 26. minucie Cesar Azpilicueta sprawdził umiejętności Edersona, oddał strzał z pola karnego, ale golkiper stał na posterunku i pilnował prawego rogu.

Po pół godzinie gry City miało swoją okazję. David Silva sprawdził czujność Courtoisa, który pilnował lewego rogu bramki. W 44. minucie Fernandinho próbował uderzać głową, ale belgijski bramkarz uważnie obserwował to, co się dzieje w jego polu karnym.

W 56. minucie Raheem Sterling próbował niesygnalizowanego uderzenia z krawędzi pola karnego, ale piłka przeleciała minimalnie nad bramką Courtoisa. W 62. minucie Eden Hazard spróbował swojego szczęścia. Belg, stojąc w polu karnym uderzył w lewy róg bramki, ale Ederson nie dał się zaskoczyć i rzucił się w odpowiednim kierunku.

Sześć minut później Kevin De Bruyne otworzył wynik meczu. Były piłkarz Chelsea FC dostał piłkę na skraju "szesnastki" i bez przyjmowania piłki przymierzył w prawy róg bramki Courtoisa. Belg pokonał rodaka i było 1:0 dla City.

W 85. minucie Gabriel Jesus przymierzył z woleja, ale jego próba została udaremniona przez jednego z defensorów. Ostatecznie, trzy punkty jadą do Manchesteru.

Chelsea FC – Manchester City 0:1 (0:0) De Bruyne 68'