Cagliari za słabe na rozpędzone Napoli

Autor: Karol Brandt | 01.10.2017 14:22 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

7. kolejka Serie A połączyła zespoły z Neapolu oraz Sardynii. Nikt nie mógł mieć złudzeń. Wygrała drużyna zdecydowanie lepsza.

W niedzielne popołudnie piłkarze SSC Napoli podejmowali na własnym stadionie zespół Cagliari Calcio. Gospodarze po niespodziewanej porażce z Szachtarem Donieck, wreszcie wywalczyli trzy „oczka”, wygrywając z Feyenoordem Rotterdam 3:1. Wcześniej, „Błękitni” pokonali 3:2 SPAL 2013. Natomiast goście w poprzedniej kolejce ligowej ulegli Chievo Werona 0:2. Jedynym nieobecnym zawodnikiem po stronie ekipy miejscowej był Arkadiusz Milik. „Rossoblu” przybyli do Neapolu bez leczących kontuzje: Andrei Cossu, Rafaela i Gregory’ego van der Wiela. Dodatkowo, z powodu czerwonej kartki pauzował Fabio Pisacane. W tym starciu większe szanse na zwycięstwo dawano podopiecznym Maurizio Sarriego.

Oba zespoły na murawę Stadio San Paolo wyprowadził arbiter główny, Rosario Abisso. Kibice zgromadzeni na obiekcie SSC Napoli nie musieli długo czekać na pierwszego gola. Już w czwartej minucie kombinacyjna gra ekipy miejscowej przyniosła trafienie Marka Hamšíka, któremu w fantastyczny sposób piłkę dograł Dries Mertens.

W 24. minucie do pozycji strzeleckiej w polu karnym gości doszedł Lorenzo Insigne, jednak futbolówka poszybowała daleko obok prawego słupka. Nim sędzia zagwizdał na przerwę, gospodarze strzelili kolejnego gola. W tej sytuacji w „szesnastce” Cagliari Calcio sfaulowany został Dries Mertens. Winowajcą całego zajścia był Filippo Romagna. Chwilę potem sam poszkodowany ustawił piłkę na jedenastym metrze od bramki i skierował ją w lewy róg, przeciwległy do interwencji golkipera.

W 47. minucie Jorginho, po rzucie rożnym dośrodkował futbolówkę w pole karne. Wówczas, po ogromnym zamieszaniu dopadł do niej Kalidou Koulibaly i wykorzystując bierność obrońców gości, wpisał się na listę strzelców. W 55. minucie na rajd zdecydował się José Callejón, który minął dwóch rywali i oddał strzał. Alessio Cragno był ustawiony w odpowiednim miejscu i sparował piłkę na rzut rożny.

W kolejnych minutach gospodarze spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych zmagań, oblegając pole karne drużyny przyjezdnej. Pomimo tego, gole już nie padły.

SSC Napoli – Cagliari Calcio 3:0 (2:0) Hamšík 4’, Mertens 40’ (k.), Koulibaly 47’