Spektakl bez widowni; dublet Messiego!

Autor: Karol Brandt | 01.10.2017 18:04 | komentarzy: 8 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona nie zawiodła swoich kibiców i w starciu z zespołem z Wysp Kanaryjskich zgarnęła trzy „oczka”.

Pomimo organizowanego w Katalonii referendum, mecz nie został odwołany, lecz odbył się bez udziału kibiców. FC Barcelona podejmowała UD Las Palmas. Goście nie wygrali od dwóch spotkań i choć w pierwszej połowie grali przyzwoicie, ostatecznie nie poprawili bilansu.

W pierwszej odsłonie gry „Blaugrana”  stworzyła sobie tylko jedną okazję do strzelenia gola. Wówczas, w 22. minucie z rzutu wolnego swoich szans próbował Lionel Messi, lecz świetną interwencją popisał się Leandro Chichizola i udaremnił próbę Argentyńczyka.

Już kilka minut po wznowieniu gry gospodarze objęli prowadzenie. W tej sytuacji piłkę z rzutu rożnego w pole karne dograł Lionel Messi, a do futbolówki najwyżej wyskoczył Sergio Busquets. Środkowy pomocnik wpisał się na listę strzelców. W 70. minucie w piękny sposób Denis Suárez przetransportował piłkę do Lionela Messiego, a kapitan „Dumy Katalonii” bez żadnego trudu zwiódł bramkarza i umieścił „szmaciankę” w siatce.

Nim sędzia zakończył te zawody, wynik ustalił Lionel Messi. Piękna, zespołowa akcja przyniosła trafienie, a asystę zaliczył Luis Suárez. Summa summarum, pomimo różnych niedogodności, FC Barcelona wygrała swoje spotkanie i nadal przewodzi stawce.

FC Barcelona – UD Las Palmas 3:0 (0:0) Busquets 49’, Messi 71’, 77’