Piękny gol Coutinho nie pomógł. Liverpool ponownie zgubił punkty

Autor: Kacper Chwedoruk | 01.10.2017 19:30 | komentarzy: 2 | kategoria: Recenzja meczu |

Liverpool FC wciąż nie potrafi znaleźć odpowiedniego rytmu gry. Tym razem podopieczni Kloppa zgubili punkty w wyjazdowym starciu z Newcastle United.

Pierwsza połowa była jedną z lepszych w obecnym sezonie, jakie kibice Premier League mogli zobaczyć. Szybkie akcje z obu stron oraz przewaga gości została udokumentowana trafieniem brazylijskiego rozgrywającego. Przedtem jednak wynik spotkania otworzyć mógł Wijnaldum, ale zatrzymał go słupek.

Następnie Newcastle nic już nie uchroniło przed stratą gola. Świetne uderzenie z dystansu zanotował Philippe Coutinho. Pomocnik był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem na placu gry, co udowodnił kapitalnym golem. Jak na Liverpool przystało, w końcówce pierwszej połowy, nie popisali się w defensywie. "Sroki" doprowadziły do wyrównania po szczęśliwym wykończeniu akcji przez Joselu.

Po przerwie przyjezdni ponownie przeważali. Najbliższy pokonania golkipera rywali był Sturridge. Snajper przegrał pojedynek sam na sam, a dobijający niemalże do pustej bramki Salah fatalnie przestrzelił. Od tego momentu, Liverpool nie był w stanie stworzyć sobie dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia.

W doliczonym czasie gry, to gospodarze mieli doskonałą okazję do strzelenia decydującego gola. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej zachował się Diame, jednak jego uderzenie zablokował Lovren.

Newcastle United – Liverpool FC 1:1 (1:1) Joselu 36' – Coutinho 29'