Bez Wernera też się da. RB Leipizg z kompletem punktów

Autor: Kacper Chwedoruk | 01.10.2017 19:50 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

RB Leipizg wykorzystał fatalną dyspozycję 1. FC Köln i dopisał kolejne trzy punkty do swojego konta. Klub występujący w Lidze Mistrzów zwyciężył 2:1.

Klub z Lipska od początku kontrolował, to co dzieje się na boisku. Przewaga powinna zakończyć się trafieniem Poulsen, ale Duńczyk w idealnej okazji nie potrafił pokonać golkipera gospodarzy. Co nie udało się snajperowi, minutę później zrobił Klostermann. Prawy obrońca chytrym strzałem otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron odważniej zaczęli grać zawodnicy Kolonii. Najpierw dogodną sytuację zaprzepaścił Leonardo Bittencourt, a chwilę później do siatki piłkę wpakował Claudio Pizarro. Peruwiański napastnik był jednak na pozycji spalonej. W 69. minucie byliśmy świadkami nie lada kontrowersji, bowiem arbiter nie podyktował gospodarzom rzutu karnego.

W końcówce padły jeszcze dwa gole. Najpierw prowadzenie podwyższyli przyjezdni. Nie potrafili oni jednak utrzymać tego wyniku do końca, stwarzając sobie gorącą końcówkę. Drugiego gola dla Köln w obecnym sezonie Bundesligi strzelił Ōsako.

1. FC Köln – RB Leipizg 1:2 (0:1) Ōsako 82' – Klostermann 30', Poulsen 80'