Milan nie ma sposobu na rzymian. Roma ograła „Rossonerich”

Autor: Kacper Chwedoruk | 01.10.2017 20:10 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Nie tak dawno Milan nie potrafił sobie poradzić z Lazio, a w niedzielny wieczór poległ na własnym stadionie z Romą. Fantastyczne pięć minut zapewniło trzy punkty przyjezdnym i pozwoliło im przesunąć się na 5.miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie. Jedna i druga drużyna nie prezentowała wysokiego poziomu, będąc skupionym przede wszystkim na obronie. Dopiero w końcowych minutach premierowej odsłony Roma oddał groźny strzał na bramkę, jednak nie mógł on zaskoczyć Donnarummy.

Po przerwie przyjezdni mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Kapitalną interwencją popisał się bramkarz Milanu, a chwilę później to gospodarze mogli otworzyć wynik meczu. Kalinić, podobnie jak Florenzi, nie potrafił umieścić piłki w siatce.

Następna ofensywna akcja przyniosła gola. Pięknym uderzeniem z okolic 25 metra popisał się Edin Dzeko, który rozpoczął drogę do piekła Milanu. Pięć minut później, golkiper „Rossonerich” ponownie sięgał po futbolówkę do bramki. Tym razem pokonał go Florenzi, który dobił potężny strzał Nainggolana.

W końcówce spotkania turecki pomocnik otrzymał drugą żółtą kartkę, definitywnie zamykając emocje w tym spotkaniu. Milan obecnie plasuje się dwie lokaty niżej od klubu ze stolicy Włoch.

AC Milan – AS Roma 0:2 (0:0) Dżeko 72', Florenzi 77'

• Liverpool chce wygrać Ligę Mistrzów i kupić Donnarummę

Zdaniem włoskich mediów Liverpool będzie chciał w lecie pozyskać bramkarza Milanu, Gianluigiego Donnarummę. Jednak Jürgen Klopp oficjalne zapytanie zamierza złożyć dopiero po weekendzie, gdyż priorytetem jest wygranie w Kijowie finału Ligi Mistrzów.

Jak co roku, gdy kończą się ligowe zmagania, kluby z całego piłkarskiego świata zaczynają zbrojenia na następny sezon. Jednym z pierwszych bohaterów tegorocznej karuzeli transferowej jest Carlo Ancelotti, któremu blisko do „Błękitnych” i tym samym zastąpienia Maurizio Sarriego.

Pomocnik włoskiej Romy był kluczową postacią swojego zespołu w zakończonym sezonie, ale nie wystarczyło to, aby zapewnić sobie wyjazd do Rosji z kadrą narodową Belgii. Selekcjoner "Czerwonych Diabłów", Roberto Martínez, zdecydował się nie zabierać 30-letniego pomocnika na mundial i w związku z tym Radja Nainggolan ogłosił zakończenie kariery międzynarodowej. W 2014 roku pominął go Marc Wilmots, który także nie zabrał go na mistrzostwa świata.

Piłkarski sezon 2017/2018 w wykonaniu najlepszych klubów Starego Kontynentu przeminął z wiatrem. W ubiegły weekend walka zakończyła się na arenach ekstraklasy francuskiej, hiszpańskiej i włoskiej. Pozwolę sobie podsumować ostatnie 3 dni zmagań w najlepszych ligach Europy.

Za nami przedostatni piłkarski weekend w wykonaniu najlepszych lig europejskich. W czasie jego trwania jak zawsze mogliśmy podziwiać wiele wspaniałych widowisk. W Anglii i Niemczech rozgrywki na najwyższym szczeblu piłkarskim dobiegły już końca. Kluby z Hiszpanii, Francji i Włoch, mają do rozegrania jeszcze jedną kolejkę. Pozwólcie, że w pierwszej części podsumuję te 3 ostatnie dni zażartej walki w 5 najmocniejszych ligach europejskich.