Milan nie ma sposobu na rzymian. Roma ograła „Rossonerich”

Autor: Kacper Chwedoruk | 01.10.2017 20:10 | komentarzy: 4 | kategoria: Recenzja meczu |

Nie tak dawno Milan nie potrafił sobie poradzić z Lazio, a w niedzielny wieczór poległ na własnym stadionie z Romą. Fantastyczne pięć minut zapewniło trzy punkty przyjezdnym i pozwoliło im przesunąć się na 5.miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza połowa nie stała na wysokim poziomie. Jedna i druga drużyna nie prezentowała wysokiego poziomu, będąc skupionym przede wszystkim na obronie. Dopiero w końcowych minutach premierowej odsłony Roma oddał groźny strzał na bramkę, jednak nie mógł on zaskoczyć Donnarummy.

Po przerwie przyjezdni mieli świetną okazję do objęcia prowadzenia. Kapitalną interwencją popisał się bramkarz Milanu, a chwilę później to gospodarze mogli otworzyć wynik meczu. Kalinić, podobnie jak Florenzi, nie potrafił umieścić piłki w siatce.

Następna ofensywna akcja przyniosła gola. Pięknym uderzeniem z okolic 25 metra popisał się Edin Dzeko, który rozpoczął drogę do piekła Milanu. Pięć minut później, golkiper „Rossonerich” ponownie sięgał po futbolówkę do bramki. Tym razem pokonał go Florenzi, który dobił potężny strzał Nainggolana.

W końcówce spotkania turecki pomocnik otrzymał drugą żółtą kartkę, definitywnie zamykając emocje w tym spotkaniu. Milan obecnie plasuje się dwie lokaty niżej od klubu ze stolicy Włoch.

AC Milan – AS Roma 0:2 (0:0) Dżeko 72', Florenzi 77'