Portugalski hit zawiódł. Remis Sportingu z Porto

Autor: Kacper Chwedoruk | 01.10.2017 22:10 | komentarzy: 1 | kategoria: Recenzja meczu |

Sporting CP musiał pokonać FC Porto, aby móc wskoczyć na fotel lidera ligi portugalskiej. To jednak się nie udało, ale z drugiej strony lizboński zespół jest pierwszym, który odebrał komplet punktów rywalom.

FC Porto pierwszą połowę rozegrało zdecydowanie lepszą. Chociaż to gospodarze częściej wymieniali podania, to brakowało czegoś konkretnego pod bramką Ikera Casillasa. Goście natomiast skupili się na kontratakach i byli bliscy objęcia prowadzenia.

Najpierw swojego szczęścia zza pola karnego spróbował Vincent Aboubakar. Kameruńczyk jednak minimalnie przestrzeli. Niespełna dziesięć minut później, kibice Porto widzieli już futbolówkę w siatce. Ruiego Patricio uratował stoper, wybijając piłkę w ostatniej chwili przed napastnikiem rywala.

Po zmianie stron Sporting zdecydowanie poprawił swoją organizację i nie pozwalał przyjezdnym na przeprowadzanie szybkich ataków. Sami jednak również nie byli w stanie stworzyć żadnej stuprocentowej sytuacji, co mogło i – co najgorsze – skończyło się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie mecz bardzo się zaostrzył, czego efektem było aż pięć żółtych kartek pokazanych w zaledwie dwadzieścia minut.

Sporting CP – FC Porto 0:0

• „Stara Dama” wykonała zadanie i zdobyła cenne trzy punkty

Mecz sąsiadów w tabeli grupy D. Zarówno Juventus FC, jak i Sporting CP przed tym spotkaniem mieli po trzy „oczka”. Zwycięzca tego pojedynku będzie przystępował do kolejnego spotkania z chłodną głową. Oba zespoły zgotowały kibicom nie lada widowisko na Allianz Stadium.

Przed nami trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów. W grupie D zmierzą się ze sobą Juventus FC oraz Sporting CP, czyli drużyny które mają szanse na awans do fazy pucharowej tuż za Barceloną, która według bukmacherów jest głównym kandydatem do wyjścia z grupy z pierwszego miejsca.

Według ekspertów wicemistrz Niemiec w obecnym sezonie Ligi Mistrzów był skazany na pożarcie. Tymczasem podopieczni trenera Ralpha Hasenhüttla tworzą historię, którą z pewnością zapamiętamy na długie lata. Tymczasem w obozie FC Porto panuje spokojna atmosfera, jednak to nie znaczy, że piłkarze trenera Sérgio Conceição odpuszczą mecz z „Bykami”.

Klub Kamila Gilka znajduje się pod ścianą i dość niespodziewanie okupuje ostatnią pozycję w tabeli grupy G. Brak kompletu punków z liderującym Besiktasem może okazać się brzemienny w skutkach i pogrzebać szansę na awans drużyny z Księstwa. W podobnej sytuacji znajduje się RB Leipzig, który na własnym boisku zmierzy się z FC Porto.