Ribery nie zagra przez około trzy miesiące

Autor: Dariusz Maruszczak | 02.10.2017 14:00 | komentarzy: 1 | kategoria: News |

Franck Ribery nie będzie mógł grać przez około trzy miesiące. To efekt kontuzji odniesionej w ostatnim spotkaniu z Herthą Berlin.

Przypomnijmy, że Francuz po godzinie gry upadł bez kontaktu z rywalem. Wydawało się, że mogło nawet dojść do zerwania więzadeł krzyżowych, co mogłoby doprowadzić do zakończenia sezonu dla 34-latka.

Na szczęście uraz nie okazał się aż tak poważny i Ribery nie musiał nawet przechodzić operacji. Skrzydłowy naderwał jednak więzadła poboczne, więc wróci na boisko nie wcześniej niż za trzy miesiące.

Umowa Ribery'ego z Bayernem wygasa w czerwcu przyszłego roku. Gdy Francuz wróci do zdrowia, będzie musiał udowodnić swoją wartość, aby otrzymać propozycję przedłużenia kontraktu. Jak na razie Ribery rozegrał w tym sezonie dziewięć meczów, w których zdobył jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Spotkanie Bayernu z Herthą zakończyło się niespodziewanym remisem 2:2.

• Co za końcówka w Stuttgarcie! Ulreich ratuje Bayern!

Mistrz Niemiec nie zwalnia tempa. W meczu 17. kolejki niemieckiej 1.Bundesligi ofiarą „Bawarczyków” padła ekipa VfB Stuttgart, która w ostatniej minucie bliska była wyrównania. Dziś po niemiecku Ulreich znaczy bohater!

• „Lewandowski byłby dla Chelsea doskonałym wzmocnieniem”

Były piłkarz Chelsea Ray Wilkins uważa, że Robert Lewandowski byłby dla „The Blues” świetnym wzmocnieniem w styczniu, choć wątpi, że taki transfer może zostać zrealizowany.

Legendarny bramkarz Bayernu Monachium, Oliver Kahn przyznał, że żałuje faktu, iż nie przeniósł się do Manchesteru United. Alex Ferguson chciał go kupić w 2003 roku. Jednak Niemiec został i ustanowił rekord Bundesligi, w której zagrał 557 razy. Żaden bramkarz nie może pochwalić się takim wynikiem.

Franck Ribéry wrócił do zdrowia po kontuzji więzadeł krzyżowych i zagrał w sobotę z Eintrachtem Frankfurt 67 minut oraz w środę z 1. FC Köln 73 minuty. Jednak władze Bayernu Monachium nie chcą za bardzo przemęczać 34-latka, aby uraz się jemu nie odnowił.

• Nużące zawody w Monachium, gol „Lewego”

„Duma Południa” długo męczyła się z „Kozłami”, lecz ostatecznie sięgnęła po upragnione trzy punkty.