Kane: Czuję się liderem kadry narodowej i mogę być jej kapitanem

Autor: Michał Nowacki | 02.10.2017 17:33 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Napastnik Tottenhamu imponuje skutecznością w tym sezonie i w całym wrześniu zdobył łącznie 13 goli. Harry Kane przyznał otwarcie, że chciałby zostać kapitanem reprezentacji Anglii. Do tej pory rolę tą pełnił Wayne Rooney, który w lecie zamienił Manchester United na Everton, w którym się wychował i zakończył reprezentacyjną karierę.

Selekcjoner kadry narodowej, Gareth Southgate mianował go kapitanem w czerwcu przeciwko Szkocji i Francji oraz w zeszłym roku z Maltą i Słowacją. Kandydatami do opaski kapitańskiej są także: Gary Cahill, Joe Hart czy klubowy kolega Kane'a, Eric Dier. W tym tygodniu Anglia zmierzy się o punkty ze Słowenią oraz Litwą i snajper "Kogutów" liczy, że to on zostanie kapitanem, aby poprowadzić kadrę narodową do zwycięstwa i wyjazdu na Mundial do Rosji.

– Miałem już okazję być kapitanem kadry narodowej i była to bardzo miła chwila dla mnie. Czuję się jak jeden z liderów w zespole, ale Gareth Southgate powiedział, że nie podjął jeszcze decyzji kto będzie kapitanem i ma kilku kandydatów. Moim celem jest strzelanie goli i kontynuowanie dobrej formy z września także w październiku. Nadal nie jesteśmy pewni awansu i musimy w eliminacjach pokonać w czwartek Słowenię i w niedzielę Litwę – rzekł Harry Kane.

Anglik zaliczył we wrześniu 13 goli i jest to najlepszy wynik w historii biorąc pod uwagę dany miesiąc. Takich wyników nie osiągnęli nigdy nawet Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Czytaj więcej o: Anglia, Tottenham Hotspur, Wayne Rooney, Legenda, Eliminacje

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze